تولید زغال ارگانیک با مناسب ترین قیمت در تهران

تولید زغال ارگانیک با مناسب ترین قیمت در تهران، با بهترین مواد اولیه انجام می شود و تولید کننده با کاهش هزینه های تولید سعی می کند، محصول را با قیمت ارزانی در اختیار مشتریان بگذارد. زغال، ماده ای سیاه رنگ و سبک می باشد، که به وسیله سوختن چوب درختان تولید می شود و از ویژگی های بارز زغال باکیفیت می توان به ماندگاری و دوام بالای آن هنگام شعله ور شدنش اشاره کرد.

تولید زغال ارگانیک با مناسب ترین قیمت در تهران

خصوصیات بارز زغال مرغوب

خصوصیات بارز زغال مرغوب از خصوصیات بارز زغال مرغوب این است که توانایی نگهداری و دوام شعله را دارد و زود خاموش نمی شود. از ویژگی های دیگر زغال با کیفیت می توان به بی دود بودن، پر حرارت بودن، خاکستر کم و عاری از گاز و بو اشاره کرد. زغال از بقایای چوب و اندام های گیاهی که قسمت اصلی آن به کربن تبدیل شده به دست می آید. گیاهان در مجاورت حرارت و گرما آب خود را از دست می دهند و تبدیل به جسم جامدی می شوند و این دلیل علمی است که از سوختن هر ماده چوبی زغال تولید می شود.

برای تهیه زغال چوب دو روش وجود دارد. در روش اول مقداری هیزم و چوب را جمع آوری و روی هم انباشته و سپس در هوای آزاد آن ها را آتش می زنند. از این روش در جنگل های شمال اروپا قرن هاست استفاده می کنند و تنها عیب آن این است، که گازهای متصاعد از چوب در هوا پخش و به هدر می روند. در روش دوم چوب های جمع آوری شده را به کوره های مخصوصی با نقاله هایی انتقال می دهند و سپس دریچه تنور را با بر افروخته شدن آتش می بندند و در فضایی بسته چوب ها را به زغال تبدیل می کنند.

سپس جایی را آماده می کنند تا از راه منفذی گازهای متصاعد به آن جا برود. این گازها به صورت مواد مفیدی مانند استون، اسید استیک، چوب و الکل در می آیند‌، به همین دلیل برای تولید باروت در گذشته از زغال چوب استفاده می کرده اند، چون حرارت را بسیار ضعیف هدایت می کند و نوعی عایق شناخته می شود‌.

آشنایی با انواع زغال براساس اشکال آنها

از انواع زغال بر اساس اشکال آن ها، می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • زغال نارگیل: در زمان طولانی می سوزد، خاکستر کمی تولید می کند، حرارت زیادی دارد و در زمان طولانی می سوزد‌. این نوع زغال با محیط زیست سازگار است، چون هیچ درختی برای تولید آن قطع نمی شود و از پوست نارگیل به دست می آید و به محیط زیست هیچ گونه آسیبی نمی رساند.
 • زغال کافه ای: از چوب درختان مرکبات تولید می شود. این مدل زغال، شکل ویژه و خاصی ندارد و این تنها تفاوت آن با زغال سکه ای می باشد، زغال قلیان سکه ای، مربعی شکل است و در وسط این نوع زغال سوراخ یا حفره ای دایره ای شکل وجود دارد، به این مدل زغال، زغال سکه ای هم می گویند و هوادهی به سر تا سر زغال به راحتی انجام می شود و این به دلیل حفره داخلی موجود در زغال قلیان می باشد، که این باعث شده اکسیژن که یکی از اجزای مهم برای آتش می باشد به قسمت داخلی زغال برسد.
 • زغال شمش: زغال فشرده چینی که به صورت برش نخورده می باشد به آن زغال شمش می گویند و برای تنورها، آتشکده و شومینه استفاده می شود. با برش این نوع زغال می توانید انواع زغال های شومینه ای و کبابی را تولید کنید.
 • زغال کبابی: زغال کبابی درجه یک هنگام سرخ شدن و سوختن بو، جرقه و دود ندارد و هنگامی که به طور کامل آتش گرفت نیازی به باد زدن آن نمی باشد و روند سوختن و خاکستر شدن آن به کندی و آرامی انجام می شود. بهترین زغال کبابی می تواند به لذیذ شدن کباب کمک فراوانی کند.
 • زغال بامبو: در بین انواع زغال ها، یکی از باکیفیت ترین زغال ها می باشد، که از سوختن چوب بامبو به دست می آید و از حرارت دهی پیوسته، بالا و مداومی برخوردار است که در ایران متاسفانه این نوع زغال تولید نمی شود.
 • زغال لیمو: سیاه و براق می باشد و بدون شکاف و ترک است و صدای خاصی هنگام شکستن این نوع زغال شنیده می شود و برای بالا بردن کیفیت این مدل زغال به حرارت بالایی نیاز است، که این به قدرت و عملکرد کوره بستگی دارد تا زغال بازده مناسب و خوبی در طولانی مدت داشته باشد. زغالی که از چوب مرکباتی مانند نارنج، لیمو شیرین، پرتقال، لیمو ترش و‌…. تولید می شود به آن زغال لیمو می گویند. این مدل زغال یک دست است و بسیار آرام و کند می سوزد و از دوام بالایی برخوردار می باشد و برای تهیه قلیان استفاده می شود.
 • زغال فشرده پسته: برای تولید این نوع زغال به جای پوست گردو از پوست پسته استفاده می شود و از دیگر موادی که برای تولید آن استفاده می گردد، می توان به خاک زغال و خاک اره اشاره کرد.
 • زغال قالبی: این نوع زغال قالب گیری می شود و برای تولید آن از 5 درصد نشاسته یا صمغ عربی، 5 درصد آب و 90 درصد خاک زغال استفاده می گردد. برای تولید این مدل زغال از دستگاه هایی مانند خشک کن، اکسترودر، میکسر و آسیاب استفاده می کنند. برای تولید زغال قالبی، ابتدا توسط آسیاب خاک زغال کاملا خرد می شود و سپس با نشاسته و آب درون میکسر ترکیب می شود و به شمش های خمیری توسط اکسترودر تبدیل می گردد و برای رطوبت گیری توسط خشک کن رطوبت آن ها گرفته می شود.

مشکلات صادرت زغال به عراق

مشکلات صادرت زغال به عراق از مشکلات صادرات زغال به عراق، می توان به مشکلات امنیتی در برخی از مناطق عراق، تنوع گسترده بافت سیاسی و فرهنگی عراق، تغییر نامنظم قوانین گمرکی در عراق و تفاوت قوانین گمرکی و صادراتی در مناطق مختلف عراق اشاره کرد. برای صادرات به عراق به پارامترهای مهم اقتصادی زیر نیاز می باشد:

 • تامین مواد اولیه زغال برای صادرات به عراق: تقاضا برای خرید مواد اولیه تولید زغال در کشور بسیار بالا می باشد، به همین دلیل اگر متقاضیان شناخت و تجربه از بازار های مواد اولیه زغال نداشته باشند، تامین مواد اولیه تولید زغال برای تولید کنندگان زغال به چالشی بزرگ تبدیل می شود. برای تولید زغال از ماده اولیه چوب تا مدت ها استفاده می کرده اند ولی با توجه به این که منابع چوبی محدود می باشد و امروزه از انواع باقی مانده های جنگلداری و باقی مانده های کشاورزی استفاده می کنند. برای تولید زغال از خاک اره، ضایعات چوب، ساقه پنبه، کاه گندم، بامبو، ساقه خردل، پوسته سویا، پوسته قهوه، پوسته برنج، پوسته نارگیل، الیاف نخل، ضایعات توتون، ساقه آفتابگردان و تراشه چوب استفاده می شود. در این جا لازم است به این نکته اشاره کنیم که برخی ضایعات چوبی برای تولید زغال استفاده نمی شود، به عنوان نمونه ضایعات ام دی اف و نئوپان به دلیل این که به وسیله مواد افزودنی و چسب تولید شده اند، برای تولید چوب هیچ کاربردی ندارند.
 • موقعیت مکانی کارگاه تولیدی: هزینه های حمل و نقل روی قیمت پایانی محصول تاثیر گذار می باشد و قیمت مناسب برای رقابت با رقبای خارجی تعیین کننده است به همین دلیل موقعیت مکانی کارگاه تولید نسبت به بازار مصرف و بازار تهیه مواد اولیه بسیار مهم می باشد.
 • کیفیت محصول تولیدی: بهترین زغال بدون جرقه و دود می باشد و دیر خاموش می شود و خاکستر کمی تولید و دوام بالایی دارد.
 • تکنولوژی مورد استفاده در تولید زغال: تجهیزات استفاده شده برای تولید زغال تاثیر مستقیمی روی هزینه نهایی دارد، چون روی مقدار انرژی مصرفی، حجم تولید، کیفیت و ضایعات تولیدی هم تاثیر گذار است.
 • تجهیزات لازم برای راه اندازی خط تولید: برای تولید زغال از تجهیزات زیر استفاده می شود. آسیاب چکش، این دستگاه مواد اولیه را به ذرات ریز خرد می کند و به عنوان سنگ شکن شناخته می شود. نوار نقاله، برای انتقال مواد خرد شده به مخلوط کن استفاده می گردد. میکسر، مواد خرد شده خشک مخلوط به صورت خمیری و دوغاب تولید می شود و به شکل های مختلفی به راحتی قالب می گردد. بریکت \ قالب، در این بخش مواد اولیه به شکل های مختلفی مانند مدور، مستطیلی، توخالی، گلوله و….. تبدیل می شوند. خشک کردن، در این مرحله بریکت ها خشک، چگال تر و جامدتر می شوند. کربونیزاسیون، برای ساخت بریکت های زغالی، بریکت های زیست توده به بریکت های زغالی در کوره های زغال تبدیل می شوند. دستگاه بسته بندی، بریکت های خشک شده در اندازه های مختلف بسته بندی می شوند.
 • نیروی انسانی مورد استفاده: کارایی و تعداد نیروی انسانی، بر قیمت تمام شده زغال تاثیر گذار می باشد و برای تولید زغال باکیفیت نیروی انسانی باید تجربه و دانش تخصصی داشته باشد. از مواردی که یک تولید کننده زغال باید آن ها را یاد بگیرد می توان به نحوه تهیه و نگهداری مواد اولیه، تجهیزات مورد نیاز برای تولید، فرآیند تولید و نحوه نگهداری محصول اشاره کرد.
 • اخذ مجوز برای صادرات به عراق: برای تولید و صادرات زغال باید مجوز های لازم از سازمان های مربوطه مانند وزارت صنعت و معدن، مجوز از گمرک و…. گرفته شود. آگاهی از قوانین گمرکی، برای صادرات زغال امری مهم محسوب می شود و پس از دریافت مجوز صادرات در صورت نداشتن مشتری می توانید برای یافتن مشتری از شرکت های بازرگانی صادراتی مشاوره بگیرید. از گمرکات مهم برای تجارت با عراق می توان گمرک پرویز خان در قصر شیرین، گمرک باشماق در مریوان، گمرک اروندکنار، گمرک مهران، گمرک تمرچین در پیرانشهر، گمرک شلمچه، گمرک خسروی در قصر شیرین و گمرک بازرگانی را نام برد.

مطمئن ترین روش خرید زغال درجه یک

مطمئن ترین روش خرید زغال درجه یک، روش آنلاین می باشد، چون عرضه کنندگان اینترنتی برای این که بتوانند اعتماد مشتریان را به خرید آنلاین افزایش دهند، همیشه باکیفیت ترین زغال را با مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان می گذارند. علاوه بر این، کاربرد های مختلف زغال باعث شده خرید پر رونقی داشته باشد، که از موارد مصرف زغال می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • پخت و پز: برای کباب کردن، گرم کردن و دم کردن چای استفاده می شود و به عنوان سوخت در اجاق و منقل کاربرد دارد.
 • تهیه قلیان: برای تهیه قلیان مورد استفاده قرار می گیرد.
 • تهیه فولاد: یکی از کاربرد های سنتی زغال تهیه فولاد می باشد.

توزیع مستقیم زغال ارگانیک به تمام نقاط کشور

توزیع مستقیم زغال ارگانیک به تمام نقاط کشور برای توزیع مستقیم زغال ارگانیک به تمام نقاط کشور، عرضه کنندگان اقدام به سفارش گیری آنلاین کرده اند تا بتوانند محصول را به راحتی به دست مشتریان نهایی برسانند. مزیت های فراوان زغال باعث شده توزیع پر رونقی داشته باشد، که از مزیت های استفاده از زغال می توان گزینه های زیر را نام برد:

 • زغال در انواع مختلفی تولید می شود و شما می توانید با توجه به نیاز و بودجه خود بهترین زغال را تهیه کنید، به عنوان نمونه، برای تهیه قلیان از زغال لیمو استفاده می شود.
 • بهترین زغال بدون این که به باد زیادی نیاز داشته باشد، به مدت طولانی روشن می ماند و خاکستر کمی تولید می کند.

خرید عمده زغال ارگانیک با تخفیف ویژه

خرید عمده زغال ارگانیک با تخفیف ویژه، یکی از روش های بازاریابی می باشد و می تواند ضمن افزایش فروش به معرفی محصول و حفظ جایگاه آن در ذهن مشتری کمک کند، به همین دلیل خرید زغال با تخفیف ویژه در تمام شهرهای کشور مانند ارومیه، مشهد و…. از بازار گرمی برخوردار می باشد.

صادرات زغال ارگانیک به کشور های همسایه

صادرات زغال ارگانیک به کشور های همسایه صادرات زغال ارگانیک به کشور های همسایه مانند کشور های حوزه خلیج فارس، عراق، ترکیه، پاکستان، افغانستان، آذربایجان و برخی از کشور های اروپایی انجام می شود. از مزایای بزرگ صادرات به این کشور ها می توان به مرز مشترک، بازار مصرف و جمعیت نسبتا بالا اشاره کرد. صادرات به کشور های اروپایی به دلیل قوانین سخت تری که دارند، دشوارتر می باشد.

مصرف زغال برای تهیه قلیان در کشور های اروپایی کم می باشد و بیشتر برای تهیه شومینه و پخت و پز استفاده می شود. از خریداران اصلی محصولات زغالی می توان به سوئد، فنلاند، نروژ و….. اشاره کرد. تعداد صادر کنندگان زغال به کشور های اروپایی کم می باشد، به همین دلیل صادرات زغال به کشور های اروپایی می تواند ارز دریافتی سود بالایی داشته باشد.

تمام کشور های مقصد صادرات قوانین گمرکی صادراتی و وارداتی مخصوصی دارند و یک صادر کننده باید اطلاعات کافی در مورد این کشور ها به دست آورد، که از این اطلاعات می توان به حجم محصول مورد نیاز، سطح فرهنگ، آداب و رسوم و..‌‌… اشاره کرد‌. از ویژگی های زغال مرغوب می توان داشتن حرارت کافی، بدون جرقه و بو، دیر خاموش، زود سرخ شدن، اخذ مجوز، بادوام بودن و خاکستر کم را نام برد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما