خرید عمده زغال نیمه فعال از معتبرترین مراکز

قیمت زغال نیمه فعال چقدر است؟ زغال فعال یک پودر کاملاً سیاه رنگ، بدون بو و بدون طعم است که به راستی از زغال یعنی مواد دارای کربن مانند چوب به دست می‌آید. زمانی که زغال یا همان charcoal در دمای بالا و در محیط خلأ و بدون اکسیژن حرارت داده می‌شود، توسط گرمادهی با گاز اکسید کننده یا مواد شیمیایی دیگر فعال شده و به پودری سیاه رنگ تبدیل می‌شود که همان کربن خالص است. در نتیجه فعال شدن این زغال، قابلیت‌های آن افزایش پیدا می‌کند و می‌تواند مواد گوناگونی را جذب کند. با تبدیل شدن زغال به پودر، می‌توان آن را در سطح بیشتری پخش کرد تا به نقاط مختلف نفوذ کند، درون منافذ وارد شود و سموم و دیگر مواد مضر بدن را جذب کند. زغال فعال جدیدترین ماده سم‌زدا به شمار می‌رود.

خرید عمده زغال نیمه فعال از معتبرترین مراکز

دسته بندی انواع زغال براساس قیمت

دسته بندی انواع زغال براساس قیمت

جالب است بدانید که زغال فعال از دوران باستان برای درمان بیماری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفت و کارآیی‌های بسیاری داشته است. خواص درمانی آن توسط مردمان مصری ثبت شد ولی متأسفانه تا حدود ۱۵سال پیش هم دانش ثبت شده در مورد خواص زغال فعال فراموش شده بود. جادوی سیاه خواص مختلفی دارد و شما هم با اطلاع از این مزیت‌های فراوان، سعی می‌کنید هر چه سریع‌تر برای تهیه این ماده استثنایی دست به کار شوید.

در بسیاری از فیلترهای دستگاه تصفیه کننده آب و هوای خانگی از زغال فعال استفاده شده است تا با جذب ذرات سمی و خطرناک، آب قابل شرب و هوای پاکیزه و تصفیه شده را در اختیار شما قرار دهند

زغال فعال چه خواص و کاربردهایی دارد؟

سفید کردن دندان

اگر سری به داروخانه‌های سطح شهر بزنید، قفسه‌ای از محصولات بهداشتی را مشاهده می‌کنید که مدل‌های متنوعی از خمیر دندان و دهان شویه‌های زغالی را برای سفیدی دندان به نمایش می‌گذارند. با استفاده کردن از زغال فعال در دهان، با پوسیدگی دندان، تنفس بدبو و بیماری‌های لثه بجنگید و لبخندی زیبا به خود هدیه کنید. مهم‌ترین نکته برای خرید خمیر دندان زغالی مناسب، قابل اعتماد بودن برند و شرکت تولیدی آن است تا بتواند نتیجه مورد انتظار را به شما عرضه کند. برای سفید کردن دندان با زغال، آن را روی دندان‌ها مسواک کنید تا پلاک ایجاد شده روی سطح دندان و لثه، باکتری‌ها و باقی‌مانده غذا را جذب کند

در زمان مسواک زدن، دقت کنید که این یک خمیر دندان سیاه است! پس ریختن خمیر دندان درون روشویی سرویس بهداشتی یا شلیک شدن قطره‌های آن به روی آینه، لکه‌های سیاهی باقی می‌گذارند که چندان خوشایند نیستند. بعد از دیدن این لکه‌ها سریعاً آنها را پاک کنید تا در آینده شما را به دردسر نیندازد.

حفظ سلامت پوست و مبارزه با پیری

پوست وسیع ترین ارگان بدن شماست، تمام اعضای دیگر را می پوشاند و به عنوان حفاظی بین محیط بیرون و سیستم‌های درونی بدن عمل می‌کند. با این اوصاف پوست باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد. درست است که یکی از جنبه‌های وجود پوست روی بدن، داشتن زیبایی ظاهری شناخته می‌شود، ولی این دلیل نمی‌شود که اگر به زیباتر بودن اهمیت نمی‌دهید، به سلامت پوست هم بی‌توجهی کنید. سلول‌های پوست بدن روزانه با ذرات و مواد مختلف خارجی در تماس هستند که بسیاری از آنها برای سلامت مضر است. گرد و غبار موجود در هوا، سلول‌های مرده پوست، دود حاصل از سوخت وسایل نقلیه و حتی عرق بدن می‌توانند منافذ روی پوست را بپوشانند. اگر این ذرات از روی سطح پوست پاک نشوند، مانع از تنفس می‌شود و سلامت آن را به خطر می‌اندازند.

مشکلات احتمالی که یک صادر کننده زغال با آن رو به رو میشود

صادرات زغال به کشورهای منطقه

امروزه کشور ما صادر کننده ی انواع زغال به تمام کشورهای حوزه ی خلیج فارس، ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی می باشد. داشتن جمعیت و بازار مصرف نسبتا بالا و همچنین مرز مشترک با اکثر کشورهای ذکر شده از مزایای بزرگ صادرات به این کشورها می باشد.

صادرات به کشورهای اروپایی با توجه به موقعیت جفرافیایی و قوانین سختتر صادرات و واردات کمی دشوارتر می باشد. در کشورهای اروپایی مصرف زغال برای قلیان کمتر بوده و بیشتر برای پخت و پز و سوخت برای شومینه می باشد. کشورهای سردسیر ازجمله نروژ، فنلاند، سوئد و غیره از خریداران اصلی محصولات زغالی می باشند. با این همه با توجه به کم بودن تعداد صادرکننده ها به اروپا در صورت یافتن مشتری مناسب، ارز دریافتی سود بالایی خواهد داشت.

هر کدام از کشورهای ذکر شده قوانین گمرکی صادراتی وارداتی مخصوص به خودشان را دارند. داشتن اطلاعات در مورد این قوانین پیش نیاز صادرات به این کشورها می باشد. شرکت نوین ابتکار صنعت آماده ارائه مشاوره و خدمات به شما می باشد.

عوامل موثر بر کیفیت زغال

عوامل موثر بر کیفیت زغال شارکول یا زغال فعال نوعی پودر مفید، بی‌بو و سیاه و محصولی صنعتی است که معمولا در مراکز اورژانس برای درمان اوردوز و مسمومیت استفاده می‌شود. همچنین، زغال فعال با خاصیت جذب سموم خود در بسیاری از محصولات دارویی و آرایشی نیز کاربرد دارد و برای مواردی مثل کاهش کلسترول تا سفید کردن دندان استفاده می‌شود. در این مقاله، بیشتر با شارکول، موارد کاربردی، و عوارض احتمالی آن آشنا می‌شوید. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

راهنمای مطالعه نمایش

زغال فعال چیست؟

شارکول یا زغال فعال نوعی محصول صنعتی است که از حرارت‌دادن مواد غنی از کربن مثل چوب، زغال سنگ نارس، پوست نارگیل یا خاک اره با دمای خیلی زیاد تولید می‌شود و نباید آن‌ را با تکه‌های سوخته غذا یا زغالی‌ که برای کباب‌زدن استفاده می‌کنید اشتباه بگیرید. هرچند هر دو از ماده پایه یکسانی ایجاد شده‌اند، زغال کبابی در دمای بالا تولید نمی‌شود و مواد اضافی آن برای انسان سمی است.

در فرایند فعال‌سازی، زغال از مولکول‌های جذب‌شده قبلی جدا و محل‌های اتصال آن دوباره آزاد می‌شود. همچنین، طی این فرایند، اندازه منافذ‌ زغال کوچک می‌شود و سوراخ‌های بیشتری در هر مولکول به‌ وجود می‌آید و سطح کلی زغال بیشتر می‌شود. به‌ همین‌ دلیل، مساحت یک قاشق غذاخوری زغال فعال از یک زمین فوتبال بیشتر است.

تولید صنعتی شارکول آن را به ماده بسیار جاذب تبدیل می‌کند. منافذ آن دارای بار منفی است که می‌تواند مولکو‌ل‌های دارای بار مثبت مثل سموم و گازها را به دام بیندازند و از اینکه معده آنها را جذب‌ کند نیز جلوگیری می‌کند. بدن زغال فعال را جذب نمی‌کند. در نتیجه، سموم متصل به آن از طریق مدفوع دفع می‌شوند. شارکول به دو صورت قرص و پودر است که پودر آن باید در آب یا آب‌میوه‌های غیراسیدی حل شود. مصرف زیاد آب می‌تواند از علائم یبوست جلوگیری کند.

موارد استفاده از زغال فعال

استفاده از زغال فعال فقط برای درمان سوءمصرف و مسمومیت تأیید شده است. منتها به‌دلیل خاصیت پاک‌سازی سم قوی زغال فعال، استفاده از آن در بعضی موارد پیشنهاد می‌شود. از آنجا که هیچ پژوهش قطعی و در مقیاس بزرگی برای تأیید فواید شارکول انجام نشده است. بسیاری از محصولات بدون نسخه برای دفاع از ادعای مفیدبودن خود به اصول شیمیایی پایه شارکول متکی‌اند.

در ادامه، بعضی از موارد مصرف شارکول و اسناد مربوط به آن آورده شده است:

۱. زغال فعال و سلامت کلیه

شارکول احتمالا با فیلترکردن سموم و داروهای حل‌نشده به بهبود عملکرد کلیه و کاهش آسیب و التهاب گوارشی مربوط به بیماری مزمن کلیوی کمک می‌کند. همچنین، به نظر می‌رسد زغال فعال به‌طور ویژه در حذف سموم مشتق از اوره که محصول جانبی اصلی هضم پروتئین ‌است اثر دارد.

اوره و سایر محصولات دفعی می‌توانند از جریان خون وارد روده شوند و در روده با اتصال به زغال فعال از طریق مدفوع دفع بشوند. در نتیجه، اوره و سایر محصولات دفعی خون کاهش می‌یابد. البته اسناد بیشتری برای تأیید این موضوع موردنیاز است.

۲. زغال فعال و درمان نفخ روده

خواص شارکول یا زغال فعال برای درمان نفخ روده

به نظر می‌رسد پودر زغال فعال می‌تواند نفخ شکم را از بین ببرد. هرچند هنوز نحوه عمل آن مشخص نیست، مایعات و گازهایی که در روده به دام افتادند به‌راحتی می‌توانند از میلیون‌ها منفذ ریز موجود در شارکول عبور کنند و احتمالا این فرایند به خنثی‌سازی این مواد کمک می‌کند.

در سال ۲۰۱۲، پژوهشی روی گروه کوچکی از افراد دارای سابقه نفخ روده انجام شد و در مدت ۲ روز قبل از انجام آزمایش اولتراسوند روده، روزی ۳ بار میزان ۴۴۸ میلی‌گرم و در صبح آزمایش مقدار ۶۷۲ میلی‌گرم شارکول به افراد داده شد. نتایج نشان داد که دستگاه‌های پزشکی بهتر می‌توانند بعضی مناطق اندام را نشان دهند؛ در حالی که قبل از درمان، این مناطق با گازهای روده پوشیده می‌شد. همچنین، علائم نفخ روده در ۳۴ درصد از داوطلبانی که از زغال فعال استفاده کردند بهبود یافت.

پژوهش دیگری در سال ۲۰۱۷ نشان داد افرادی که ۱۰ روز و روزانه ۳ بار مقدار ۴۰ میلی‌گرم سیمتیکون و ۱۴۰ میلی‌گرم زغال فعال مصرف می‌کنند کاهش معنی‌داری در دردهای شکمی بدون عوارض جانبی داشتند. هرچند هنوز تحقیقات در این زمینه محدود است و دستورالعمل خاصی برای استفاده از شارکول وجود ندارد، سازمان امنیت غذایی اروپا پیشنهاد می‌کند ۳۰ دقیقه قبل و بعد از غذا ۱ گرم از شارکول استفاده شود.

۳. شارکول برای فیلتر آب

مدت زیادی است که از زغال فعال برای فیلتر طبیعی آب استفاده می‌شود. زغال فعال طیف وسیعی از سموم، داروها، ویروس‌ها، باکتری‌ها، قارچ‌ها و مواد شیمیایی موجود در آب را به خود جذب می‌کند. در محیط‌های تجاری مثل مرکز مدیریت پسماند، متصدیان اغلب در یک بخش از فرایند تصفیه از دانه‌های کربن فعال‌ استفاده می‌کنند. همچنین، ده‌ها محصولی که برای فیلتر آب در خانه طراحی شدند از گلوله‌های کربن برای تصفیه آب از سموم و ناخالصی‌ها استفاده می‌کنند.

پژوهشی در سال ۲۰۱۵ نشان داد سیستم‌های تصفیه آبی که از کربن استفاده کردند ۱۰۰ درصد فلوراید موجود در ۳۲ نمونه آب تصفیه‌نشده را بعد از گذشت ۶ ماه از نصب و راه‌اندازی جدا کردند. منتها به نظر می‌رسد این دستگاه‌ها نمی‌توانند ویروس‌ها، باکتری‌ها و مواد معدنی سخت آب را فیلتر کند.

۴. زغال فعال برای رفع اسهال

ممکن است شارکول در درمان اسهال مؤثر باشد. پژوهشی در سال ۲۰۱۷ نشان داد احتمالا شارکول با به‌دام‌انداختن باکتری‌ها و داروهایی که موجب اسهال می‌شوند، مانع از آن می‌شود که بدن جذبشان کند. هرچند زغال فعال درمان مناسبی برای اسهال است، در مقایسه با داروهای ضداسهال رایج کمی عوارض جانبی دارد.

۵. شارکول برای دندان و سلامت دهان

ده‌ها محصول تمیزکننده دندان حاوی زغال فعال‌اند و بسیاری از این محصولات ادعا می‌کنند فواید زیر را دارند:

ضدقارچ؛

سم‌زدایی؛

ضدباکتری؛

ضدویروس.

احتمالا ویژگی‌های جذب سم شارکول برای سفیدکردن دندان مهم باشد. منتها تحقیق کافی برای تعیین ایمنی و اثربخشی زغال فعال برای سفیدکردن دندان یا سلامت دهان انجام نشده است.

۶. زغال فعال برای پوست

به گزارش محققان، زغال فعال به جذب ذرات ریز چرک، غبار، مواد شیمیایی، سموم و باکتری‌های روی سطح پوست کمک می‌کند و حذف آنها را نیز ساده‌تر می‌کند. همچنین، برای درمان جوش و نیش حشرات و مار هم مؤثر است. منتها گزارش‌های موجود موثق نیستند. از طرف دیگر، در سراسر دنیا متخصصان طب سنتی از شارکول موجود در پوست نارگیل برای درمان بیماری بافت‌های نرم مانند عفونت پوست استفاده می‌کنند. زغال فعال با جذب میکروب‌های مضر زخم خاصیت آنتی‌باکتریایی دارد و در محصولات تجاری استفاده می‌شود.

۷. شارکول به‌‌عنوان دئودورانت یا خوش‌بوکننده بدن

انواع مختلفی از دئودورانت‌های حاوی شارکول موجود است. احتمالا شارکول با جذب بو و گازهای مضر به دئودورانتی ایدئال برای زیربغل، کفش و یخچال تبدیل شده است و می‌تواند به بیماران مبتلا به تری‌متیل‌آمینوریا یا سندروم بوی ماهی کمک کند. افراد مبتلا به این بیماری آنزیم لازم برای ازبین‌بردن بوی بد تری‌متیل‌آمین تولیدشده در بدن را ندارند.

پژوهشی نشان داد مصرف ۱٫۵ گرم زغال فعال به‌مدت ۱۰ روز میزان تری‌متیل‌آمین تجمع‌یافته در بدن بیمار را به سطح طبیعی در یک فرد سالم کاهش می‌دهد. هرچند نتایج این پژوهش قابل‌اعتماد است، تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز است. شارکول رطوبت را نیز جذب و میزان آن را در سطح میکرو کنترل می‌کند.

۸. شارکول برای کاهش سطح کلسترول

ممکن است زغال فعال به کاهش کلسترول کمک کند؛ زیرا می‌تواند به کلسترول و اسیدهای صفراوی حاوی کلسترول در روده متصل و مانع از آن شود که بدن آنها را جذب کند.

در پژوهشی، مصرف روزانه ۲۴ گرم شارکول به‌مدت ۴ هفته کلسترول کلی بدن و کلسترول بد یا ال. دی. ال (LDL) را تا ۲۵ درصد کاهش داد. همچنین، میزان کلسترول خوب یا اچ. دی. ال (HDL) نیز تا ۸ درصد افزایش یافت. در پژوهشی دیگر، مصرف روزانه ۱ تا ۳۴ گرم شارکول میزان کلسترول کلی و کلسترول بد را بین ۲۹ تا ۴۱ درصد در افراد دارای کلسترول بالا کاهش داد. به‌ نظر می‌رسد در این پژوهش دوز بالاتر زغال فعال مؤثرتر بود.

۹. زغال فعال برای اوردوز و مسمومیت

مصرف زغال فعال برای اوردوز و مسمومیت

نوشیدن زغال فعال به پاکسازی سموم از بدن کمک می‌کند و در مراکز اورژانس برای درمان اوردوز و مسمومیت استفاده می‌شود. شارکول به پاکسازی سموم و داروهای زیر کمک می‌کند:

قرص داپسون؛

داروهای مالاریا؛

داروهای آرام‌بخش؛

کاربامازپین (تگرتول)؛

متیل‌گزانتین (محرک‌های ملایم)؛

مسدودکننده‌های کانال کلسیمی؛

داروهای غیراستروئیدی ضدالتهابی و سایر داروهای ضدالتهابی بدون نسخه.

اگر فرد هشیار و آگاه باشد، ممکن است پزشک به او نوشیدنی حاوی پودر زغال فعال و آب بدهد. همچنین، در صورت لزوم، کادر پزشکی می‌توانند شارکول را از طریق لوله غذا به بینی یا دهان فرد وارد کنند.

نحوه مصرف شارکول برای مسمومیت

برای اینکه شارکول عملکرد مناسب را داشته باشد، باید ۱ تا ۴ دقیقه از زمان خوردن ماده سمی یا دارو گذشته باشد و اگر فرد به‌تازگی سم یا دارو خورده باشد و هنوز وارد معده نشده باشد، شارکول نمی‌تواند کار کند. تحقیقات نشان می‌دهد اگر یک تک دوز ۵۰ تا ۱۰۰ گرمی از زغال فعال ظرف ۵ دقیقه از مصرف دارو مصرف شود، می‌تواند تا ۷۴ درصد جذب دارو در بزرگ‌سالان را کاهش دهد.

این اثر بعد از گذشت ۳۰ دقیقه از مصرف دارو به ۵۰ درصد و بعد از گذشت ۳ ساعت از مصرف دارو به ۲۰ درصد کاهش می‌یابد. گاهی در موارد نادر و خاص مسمومیت، به‌دنبال دوز اولیه ۶ دوز ۳۰ تا ۵۰ گرمی به فاصله ۲ تا ۶ ساعت تجویز می‌شود. البته برای کودکان از دوز پایین‌تر ۱۰ تا ۲۵ گرمی زغال فعال به‌عنوان دوز اولیه استفاده می‌شود.

هشدار!

به یاد داشته باشید زغال فعال نمی‌تواند به تمام سموم و داروها به‌خصوص انواع خورنده (فاسدکننده) متصل شود که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آهن؛

الکل؛

لیتیوم؛

سیانور؛

پتاسیم؛

فلزات سنگین؛

محلول قلیایی؛

محصولات نفتی مانند نفت سیاه، گازولین، زغال سنگ، تینر یا رقیق‌کننده رنگ و بعضی محصولات پاک‌کننده.

هیچ‌کس نباید از زغال فعال برای درمان اوردوز یا مسمومیت در خانه استفاده کند.

عوارض جانبی زغال فعال

زغال فعال در بیشتر موارد بی‌خطر است و عوارض جانبی ناشی از آن نادر است که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اسهال؛

استفراغ؛

حالت تهوع؛

سیاه‌شدن زبان؛

یبوست یا مدفوع سیاه؛

در موارد خیلی نادر، ممکن است با سوراخ و انسداد روده در ارتباط باشد؛

قبل از مصرف محصولات خوراکی زغال فعال باید با پزشک مشورت کنید. شارکول ممکن است در جذب سایر داروهای مصرفی مثل استامینوفن تداخل ایجاد کند؛

ممکن است شارکول در افراد مبتلا به پورفیری (Porphyria) علائم بدتری ایجاد کند. پورفیری نوعی بیماری ژنتیکی نادر است که روی پوست، روده و سیستم عصبی اثر می‌گذارد؛

ممکن است در موارد اورژانسی که از شارکول برای رفع مسمومیت استفاده می‌شود و به‌خصوص زمانی که فرد نیمه هشیار یا خواب‌آلود است این ماده به‌جای معده وارد ریه شود. به‌ همین دلیل این ماده فقط باید به افراد هشیار داده شود.

زغال فعال را با داروهای یبوست ترکیب نکنید. این کار ممکن است تعادل الکترولیتی بدن را برهم بزند و مشکلات دیگری به‌ همراه داشته باشد.

‌‌‌

معرفی انواع زغال های فعال موجود در بازار

کارگاه تولید زغال در آمل طبس واردبیل فعالیت میکنند. انواع مختلف کربن فعال و کاربردهای آن

کربن فعال عمدتاً به سه شکل پودر، گرانول و اکسترود وجود دارد که هر یک از انواع آن در اندازه های مختلف در دسترس هستند و براساس نوع کاربرد مورد استفاده قرار می گیرند. کربن اکتیو برای تصفیه مایعات و گازها و در کاربردهای مختلف از جمله تصفیه آب آشامیدنی شهری، فرآوری مواد غذایی و آشامیدنی، دفع بو و کنترل آلودگی صنعتی استفاده می شود.

این ماده در تولید محصولات ارگانیک دامی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. در کشاورزی از آن به عنوان سموم دفع آفات استفاده می کنند و در دامپروری به عنوان افزودنی غذایی به خوراک دام ها اضافه می شود. فیلترهای ساخته شده از کربن فعال در تصفیه هوا و گاز برای جذب بخارات نفتی، بوها و دیگر هیدروکربن ها مورد استفاده قرار می گیرند.

کربن اکتیو در تولید خمیردندان های سفید کننده دندان و فیلتر ماسک های تنفسی، حذف بو و طعم از انواع نوشیدنی، تصفیه محلول های آبکاری فلزات، کروماتوگرافی، سفید کردن قند و شکر و تصفیه محلول های آلی که حاوی ناخالصی های رنگی هستند، استفاده می شود.

مواد شیمیایی مرتبط با کربن اکتیو

خاک تصفیه

سیلیکاژل

کربن بلک

کاربردهای کربن اکتیو در صنایع مختلف

کاربرد صنعتی

کاربرد عمده صنعتی این ترکیب شامل استفاده از کربن فعال در پرداخت فلزات برای تصفیه محلول های آبکاری است. این روش اصلی تصفیه برای حذف ناخالصی های آلی از محلول های روشن پوشش نیکل است. تجمع بیش از حد ناخالصی ها در محلول می تواند بر کیفیت آبکاری و خصوصیات فیزیکی فلز رسوب شده تأثیر منفی بگذارد. تیمار کربن فعال چنین ناخالصی هایی را از بین می برد و عملکرد آبکاری را به سطح مطلوب باز می گرداند.

کاربرد پزشکی

از کربن فعال برای معالجه مسمومیت ها و مصرف دوزهای زیاد داروها به صورت خوراکی استفاده می شود. قرص یا کپسول کربن فعال در بسیاری از کشورها به عنوان داروی بدون نسخه برای درمان اسهال، سو هاضمه و نفخ شکم استفاده می شود. با این وجود، زغال فعال هیچ تأثیری بر روی گاز روده و اسهال ندارد و اگر مسمومیت ناشی از بلع مواد خورنده، اسید بوریک، فرآورده های نفتی باشد، به طور معمول از نظر پزشکی بی اثر است و به ویژه در برابر مسمومیت های اسیدهای قوی یا قلیایی، سیانید، لیتیوم، آرسنیک، متانول، اتانول یا اتیلن گلیکول و آهن تاثیری ندارد.

کربن فعال مانع جذب این مواد شیمیایی در بدن انسان نخواهد شد. این دارو در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی، ایمن ترین و موثرترین داروهای مورد نیاز در یک سیستم بهداشتی است. کاربرد نادرست (به عنوان مثال در ریه ها) منجر به آسپیراسیون ریوی می شود که در صورت عدم شروع درمان فوری پزشکی، گاهی اوقات می تواند کشنده باشد.

کربن اکتیو یا کربن فعال چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کربن اکتیو یا کربن فعال چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کاربرد در شیمی تجزیه

کربن فعال در ترکیب با سلیتیت، به عنوان فاز ساکن در کروماتوگرافی فشار پایین با استفاده از محلول های اتانول (۵-۵۰٪) به عنوان فاز متحرک در پروتکل های تحلیلی یا مقدماتی مورد استفاده قرار می گیرد.

کربن فعال برای استخراج داروهای ضد انعقاد مستقیم خوراکی (DOAC) مانند دبیگاتران، آپیکسابان مفید است زیرا هیچ تاثیری بر عوامل لخته کننده خون ندارد.

توزیع مستقیم زغال نیمه فعال به تمام استان ها

توزیع مستقیم زغال نیمه فعال به تمام استان ها کربن فعال (اکتیو) نوعی کربن فعال شده است، که بر اثر اصلاح فیزیکی به وجود می آید. کربن اکتیو به دلیل ساختار منحصر به فرد خود قادر است در واکنش با مواد مختلف پیوندهای بسیار قوی و غیر قابل شکستنی ایجاد کند. از ویژگی های بسیار مهم کربن اکتیو می توان به مساحت سطحی بسیار بالا نسبت به حجم آن اشاره کرد، به طوری که آن را به ماده ای با منافذ بسیار ریز تبدیل کرده است که در حذف ناخالصی ها قدرت جذب فوق العاده ای از خود نشان می دهد.
در واقع کربن فعال علاوه بر خاصیت absorbtion با دارا بودن ویژگی Adsorbtion قابلیت جذب بالایی هم در سطح و هم در حفره های خالی داخل ساختار خود دارد، که این ماده شیمیایی تصفیه آب را به ماده ای ویژه در جذب آلاینده های مختلف شامل بو، مزه، طعم بد آب، کاهش و حذف برخی از فلزات سنگین، کلر و دیگر عوامل اکساینده و … تبدیل کرده است.

پخش زغال نیمه فعال به سراسر کشور

ساختار، عملکرد و ویژگی های کربن فعال زیر خاکستر تولید شده وابسته به نوع ماده اولیه انتخابی و نوع روش تهیه کربن فعال می باشد. در فرایند تولید کربن فعال از مواد خام مختلف حاوی کربن مانند زغال سنگ، کک نفتی، قیر، قطران زغال سنگ، ضایعات گیاهی و ضایعات کشاورزی شامل پوست میوه ها، هسته میوه ها (مانند هسته زیتون)، چوب و … استفاده می شود. محصولات نهایی شامل کربن فعال پایه گیاهی، کربن فعال پوست نارگیل نارگیل (کربن فعال کوکونات)، کربن فعال چوبی، کربن فعال پایه گیاهی مانند پوست بادام و گردو، پرتقال، هسته هلو، کربن فعال مینرال و … هستند.

فروش زغال نیمه فعال با قیمت مناسب

فروش زغال نیمه فعال با قیمت مناسب انواع کربن فعال

کربن فعال یا زغال اکتیو، یکی از مهمترین موادی است که به طور گسترده در تصفیه آب آشامیدنی و صنعتی در کارخانه جات و تصفیه خانه ها استفاده می شود. کربن اکتیو به طور کلی براساس ویژگی های سطحی، رفتار فیزیکی و شیمیایی و روش تولید می توان به انواع کربن فعال قرصی (pellet)، کربن اکتیو پودری، گرانول و میله ای طبقه بندی می گردد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما