خرید مستقیم انواع زغال تخته با قیمت مناسب

خرید مستقیم انواع زغال تخته با قیمت مناسب بهتر است که از مراکز معتبر فروش زغال انجام گیرد. زغال تخته از دسته زغال هایی است که از چوب های استفاده شده به دست می آید و بسیار خوش سوخت است. برای خرید زغال تخته بهتر است آشنایی نسبی با این زغال و فاکتورهای کیفی آن داشته باشیم. در این نوشتار سعی بر آن شده که آگاهی مختصر در رابطه با انواع زغال به ویژه زغال تخته و ویژگی های کیفی آن ایجاد کنیم.

خرید مستقیم انواع زغال تخته با قیمت مناسب

آشنایی با باکیفیت ترین انواع زغال تخته

آشنایی با باکیفیت ترین انواع زغال تخته زغال هایی که در کشور ما تولید می شوند به طور معمول از چوب برخی درختان مثل چوب مرکبات، گردو، درختان جنگلی و حتی چوب های استفاده شده تهییه می شوند. در تولید زغال تخته از چوب های استفاده شده و تخته استفاده می شود به همین دلیل به این نوع زغال، زغال تخته می گویند.

زغال ها از دو دسته چوب نرم و چوب سخت تولید می شوند. چوب های سخت مربوط به درختان پهن برگی هستن که اغلب در پاییز برگ آن ها می ریزد. اما چوب های نرم مربوط به آن دسته درختانی هستند که اغلب سوزنی برگ و همیشه سبز هستند.

زغالی که از چوب سخت تولید شود عمر سوختن بالاتری دارد، به آرامی می سوزد و بادوام تر است. در حالی که زغالی که از چوب های نرم تولید می شود سریع تر سوخته و دوام کمتری دارد.

درست است که در این نوع زغال از چوب های استفاده شده بهره گرفته می شود اما همین چوب های استفاده شده هم انواع مختلف با کیفیت و بی کیفیت داشته و اگر در تهییه ذغال تخته از انواع چوب های بی کیفیت بهره گرفته شدت باشد در نهایت آن ذغال تخته ذغال بی کیفیتی خواهد بود.

زغال تخته را بیشتر جهت پخت کباب به کار می برند و بنابراین به این نوع زغال، زغال کبابی نیز می گویند. این نوع زغال اگر از نوع با کیفیت باشد بسیار خوش سوخت بوده و حرارت دهی خوبی در مدت زمان بیشتر دارد.

ویژگی های زغال تخته با کیفیت:

یکی از مهم ترین ویژگی های هر نوع زغال خوب به ویژه زغال خوب تخته که مشتریان هنگام خرید باید به آن توجه کنند مدت زمان سوختن زغال است. اگر زغالی بتواند مدت زمان بیشتری بسوزد و حرارت مناسب تولید کند آن زغال با کیفیت است.

ویژگی بعدی که باید به آن توجه داشت میزان حرارت دهی زغال است. یک زغال تخته با کیفیت باید بتواند در تمام مدت زمانی که می سوزد حرارت دهی بالا و بیشتری را فراهم کند. بنابراین هرچه مدت زمان بیشتر و حرارت بیشتری فراهم کند غذای کبابی بیشتری را می توان در مدت زمان معین تهییه کرد و استفاده از آن نوع ذغال به صرفه تر خواهد بود.

ویژگی بعدی که بسیار مهم بوده و در تهییه زغال تخته باید به آن توجه داشت تولید نکردن دود است. اگر پروسه ی سوختن چوب در کوره به خوبی انجام نشده باشد، زغالی که تولید می شود در زمان استفاده دود تولید می کند و این موضوع باعث کاهش کیفیت زغال می شود.

از جمله ویژگی های دیگر زغال با کیفیت می توان به زود روشن شدن، تولید خاکستر کم، جرقه نزدن و دوام بالا اشاره کرد. همین ویژگی ها باعث محبوبیت این زغال در بین مشتریان شده و از این نوع زغال در منقل های کبابی در کافه ها، مکان های تفریحی و روشن کردن قلیان استفاده می شود.

به طور خلاصه زغال درجه یک براق است، مراحل تولید آن به طور کامل انجام شده و بنابراین دود نمی کند، جرقه نمی زند و خاموشی ندارد بنابراین مصرف کننده مجبور به باد زدن مداوم نیست. همچنین زغال خوب نباید ریز و پوکه ای باشد که این نوع زغال به سرعت خاکستر می شود.

نکات اساسی در خرید زغال تخته

نکات اساسی در خرید زغال تخته در مورد خرید زغال تخته به مانند خرید کالا های دیگر باید به موضوع تناسب کیفیت و قیمت توجه داشت. آگاهی داشتن نسبت به تمامی فاکتورهای کیفی برند زغالی که تهییه می کنیم به ما کمک می کند که بفهمیم آیا کیفیت این نوع ذغال با قیمت آن تناسب دارد یا خیر.

اگر در تهییه زغال کبابی از چوب و تخته های با کیفیت استفاده شده باشد، بالطبع آن زغال قیمت بالاتری خواهد داشت. همینطور زغال های تخته ای که در تولید آن از دستگاه های مدرن و پیشرفته استفاده شده باشد و فاکتورهای کیفی بالاتری داشته باشد نیز از قیمت بالاتری برخوردار می باشند.

دسته بندی انواع زغال تخته بر اساس قیمت

دسته بندی انواع زغال تخته بر اساس قیمت همانطور که پیشتر ذکر شد زغال ها با کیفیت های مختلف در بازار وجود دارند. علاوه بر زغال های تولید داخل که با کیفیت ها و قیمت های متنوع در بازار وجود دارند زغال های چینی نیز به وفور در بازار با قیمت های پایین یافت می شوند.

انواع زغال

به طور کلی زغال های موجود در بازار در سه دسته زغال سنتی(زغال چوب)، زغال فشرده(چینی) و ذغال قالبی در بازار موجود است. زغال های سنتی شامل زغال کبابی و زغالی که از چوب انواع درختان لیمو، گردو، بامبو، نارگیل و غیره به شیوه ی سنتی و صنعتی به دست می آید.

زغال قالبی هم از 90 درصد خاک ذغال، 5 درصد آب و 5 درصد نشاسته یا صمغ عربی به دست می آید.

نکته ای که در مورد زغال های خارجی به ویژه زغال های چینی حائز اهمیت است کیفیت پایین این نوع زغال هاست. این نوع زغال ها درست است که قیمت پایین تری دارند و مشتری وسوسه به خرید آن می شود اما به دلیل کیفیت پایین آن از خرید آن حتما پشیمان خواهد شد.

زغال های تولید داخل نیز با توجه به کیفیت چوب و فن آوری به کار گرفته شده در تولید آن کیفیت های متفاوت و در نتیجه قیمت های مختلفی خواهند داشت. بنابراین اگر بنا به کسب و کارمان از مشتریان دائم خرید زغال هستیم بهتر است بهترین برند زغال داخلی را شناخته و از همان برند خرید کنیم هر چند که قیمت بالاتری داشته باشد.

سفارش عمده زغال تخته به صورت اینترنتی

سفارش عمده زغال تخته به صورت اینترنتی اگر بنا به کسب و کارمان که ممکن است داشتن کافه یا قهوه خانه باشد نیاز به تهییه زغال مرغوب داریم توجه به یکسری نکات در مورد خرید زغال اهمیت دارد.

اولین نکته شناخت بهترین برند زغال از لحاظ کیفیت و داشتن تناسب بین کیفیت و قیمت محصولات آن برند است.

نکته دوم اینکه در مورد خرید هر محصولی، خرید به صورت عمده قطعا با داشتن تخفیفات ویژه نسبت به خرید جزئی به صرفه تر خواهد بود بنابراین بهتر است که نیاز چند ماه را به یکباره خرید کنیم.

سومین نکته در مـورد خرید خوب بستر خرید ساده و آسان آن برند است. برندی که در مراکز فروش متعدد به سادگی یافت شود یا بستر خرید عمده به صورت اینترنتی را برای مشتریان فراهم کرده باشد قطعا کار خرید را برای مشتریان آسان تر کرده و رضایت مشتری را جلب خواهد کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما