سفارش زغال لیمو در مازندران به صورت اینترنتی

یکی از بهترین و محبوب ترین انواع زغال در مازندران تولید می شود، زغال لیمو مازندران کیفیتی مثال زدنی دارد، این زغال از سوزاندن تنه ی درختان لیمو به دست می آید، از مصارف این زغال بیشتر برای قلیان است زیرا دارای بوی مطبوعی است برای سفارش زغال لیمو به صورت اینترنتی می توان از طریق بزرگترین مرکز سفارش آنلاین اقدام کرد ، این فروشگاه اینترنتی معتبر است و جای هیچگونه نگرانی نیست، فروش زغال لیموی مازندرانی با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت در این فروشگاه وجود دارد، این محصول به صورت عمده برای خریدار سود بیشتری را به همراه خواهد داشت.

سفارش زغال لیمو در مازندران به صورت اینترنتی

نکات کلیدی در تهیه زغال لیمو شیرین

نکات کلیدی در تهیه زغال لیمو شیرین

در هنگام گازگیری زغال لیمو باید این کار به درستی انجام گیرد تا در هنگام سوختن جرقه زیادی به اطراف پخش نکند، همچنین به دلیل صاف بودن تنه ی درخت لیمو عملیات تولید زغال آن نیز باید طوری انجام شود که هیچ گونه درز و شکافی روی آن نیفتد، دارای بودن شکل یکنواخت و صاف زغال مرکبات و لیمو باعث شده تا از جانب کشورهای دیگر خواهان داشته باشد، به خاطر همین نباید درز و شکافی هنگام تولید زغال روی آن بیفتد.

مراحل تولید زغال لیمو شیرین:

 • مراحل تهیه و سوختن چوب لیمو به طور میانگین ۲ روز زمان میبرد که این مدت زمان نیز با توجه به ضخامت چوب کم یا زیاد می شود.
 • در مرحله ی نخست چوب لیمو نیاز به سفت شدن دارد به این منظور آن را در کوره ی صنعتی حرارت دیده قرار می دهند.
 • در مرحله ی دوم شروع به اسید زدایی چوب می کنند که به این کار سرکه گیری نیز گفته می شود.
 • در این مرحله تا خلوص شصت درصد اقدام به اسید زدایی می شود اسیدی ک از چوب گرفته شده در این مرحله به رنگ قهوه‌ای است و رنگ چوب نیز کم کم شروع به تغییر می کند.
 • در مرحله ی چهارم اقدام به کنداسیون می شود یعنی تبدیل گاز های خطرناک چوب به مایع تا از آن خارج شوند.
 • مرحله ی اخر از تولید زغال عبور از گاز زدایی است که در اینجا زغال لیمو آماده شده است.

بهترین روش برای تولید زغال لیمو چیست؟

در تولید زغال دو روش صنعتی و سنتی وجود دارد که روش صنعتی قابل قبول تر است زیرا آسیب کمتری به محیط زیست وارد می کند.

روش سنتی که قدیمی ترین و متداولترین روش برای تولید زغال است در این روش چوب و تنه ی زغال لیمو را در محفظه ای ریخته و پس از آتش زدن و سوختن چوب درب محفظه را گذاشته تا اکسیژنی برای ادامه سوختن زغال به محفظه وارد نشود و زغال خاموش شود، این روش برای محیط زیست مناسب نیست زیرا پس از سوختن چوب گازهای خطرناکی به محیط متصاعد می شود که وجود این گاز ها در فضا خوب نیست.

روش صنعتی که جدیدترین نوع تولید زغال های مختلف اعم زغال لیمو، زغال افرا یا همان گردو، زغال بلوط و … است هیچ خطری برای محیط زیست ندارد، تنه ب درختان پس از جمع آوری به کارخانه تولید زغال برده می شود در آنجا چوب ها را درون کوره ی حرارتی ریخته پس از گاز زدایی و اسید زدایی از زغال ، محصول آماده می شود، تمام گازهای خطرناک در محفظه دفع می شوند.

دسته بندی انواع زغال لیمو قلمی بر اساس قیمت

دسته بندی انواع زغال لیمو قلمی بر اساس قیمت

زغال لیمو از تنه ی درختان مرکب تهیه می شود مانند: لیمو ترش، لیمو شیرین، پرتغال و … انواع زغال لیمو در اندازه ها و ابعاد گوناگونی تهیه می شوند.

 • زغال لیمو قلمی
 • زغال لیمو سکه ای
 • چهار تراش

سه مورد از مدل های زغال لیمو استفاده ی تقریبا یکسانی دارند به جز قلمی که نمی توان از آن برای قلیان استفاده کرد، زغال قلمی بیشتر برای کباب و چای آتشی استفاده می شود و زغال سکه ای و چهار تراش لیمو هم برای کباب و هم برای قلیان و استفاده در رستوران ها و سفره خانه ها تهیه می شود، قیمت زغال سکه ای و چهار تراش به دلیل آنکه جنبه ی مجلسی دارند بالاتر است اما قیمت زغال لیمو قلمی مناسبتر از دو نوع دیگر است.

ویژگی های زغال لیمو اصل:

 • زغال لیمو درجه یک به آرامی می سوزد و حرارت زیادی را تولید می کند
 • دارای خاکستر کمی است.
 • بوی مطبوعی را در فضا پخش می کند.
 • دارای کمترین میزان گاز است و برای مصارف خانگی انتخاب درستی است.
 • نیازی به‌ باد زدن مدام زغال ها نیست و مدت زیادی را روشن می مانند.

بررسی جایگاه ایران در صادرات زغال لیمو مرکبات اصل

بررسی جایگاه ایران در صادرات زغال لیمو مرکبات اصل

امروزه ایران به سبب پیشرفت هایی که در کارخانه‌های تولید زغال داشته است توانسته جز ده کشور اول در دنیا در زمینه ی صادرات زغال لیمو مرکبات باشد.

زغال یکی از بهترین انواع زغال در کشور برای صادرات است این نمونه از زغال به دلیل گاز دهی کمی که دارد در منازل، کبابی ها و رستوران ها مورد استفاده قرار می گیرد، شهرستان جهرم به عنوان قطب تولید زغال لیمو در کشور شناخته شده و توانسته بهترین زغال لیمو سفره خانه ای و رستورانی را تولید و به بازار فروش عرضه کند.

تولیدات فراوان زغال در مازندران تقریبا نیمی از صادرات کشور را علاوه بر رفع نیاز داخلی فراهم کرده است، درختانی که برای تولید زغال لیمو مورد استفاده قرار می گیرند معمولاً یا خشک شده اند یا عمر مفید آن ها به پایان رسیده است‌.

ایران به واسطه ی تولید زغال لیمو توانسته است در بین کشورهای صادر کننده جایگاه ویژه‌ای پیدا کند، تولیدات در کشور ایران با بهترین کیفیت و با بسته بندی های درجه یک و شکیلی انجام می شود، کیفیت بالا و قیمت مناسبی که برای فروش عمده ی زغال لیمو در نظر گرفته شده است باعث شده تا از جانب کشورهای همسایه متقاضیان بسیار داشته باشد.

صادر کنندگان زغال لیمو مازندران به عراق

صادر کنندگان زغال لیمو مازندران به عراق

در بیست اخیر خرید و فروش زغال در ایران در حد داخلی بوده و فقط می توانسته نیاز داخلی را رفع کند اما با پیشرفت کارخانه ها و ورود افراد متخصص در زمینه ی تولید زغال، تولیدات زغال لیمو بالا رفته در نتیجه مازاد این محصول با بهترین کیفیت به کشور های همسایه از جمله کشور عراق که از بزرگترین خریداران زغال ایرانی است صادر می شود.

چندین سال است که زغال لیموی مازندران به کشور عراق صادر می شود و این کار چندین سال است که شروع شده و هنوز هم ادامه دارد، پایداری این فروش کیفیت بالای زغال لیموی مازندرانی است که باعث شده عراق از بزرگترین خریداران زغال ایرانی باشد.

زغال هیزمی نیز از جمله تولیدات داخلی است و از تنه ی درخت لیمو تهیه می شود، این نمونه از زغال بیشتر جنبه ی گرمایشی دارد و برای شومینه استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما