صادرات زغال قليان درجه یک به افغانستان

صادرات زغال قليان بزرگ و مکعبی شکل درجه یک از ایران به کشور های مختلف از جمله افغانستان انجام می‌ شود که بسیار با کیفیت است و فروش بسیار خوبی دارد و برای ایران درآمد زایی بالایی به همراه دارد، ‏علاوه بر افغانستان به کشور های دیگر نیز صادر می‌ شود که برای صادر کردن از بسته بندی های خاصی استفاده می شود که در طول حمل و نقل خرد نشود.

صادرات زغال قليان درجه یک به افغانستان

چه عواملی بر کیفیت زغال بلوط قليان تاثیر دارد

چه عواملی بر کیفیت زغال بلوط قليان تاثیر دارد زغال دارای انواع مختلف می باشد که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارد و عوامل زیادی هست که بر کیفیت آن تاثیر گذارد انواع زغال شامل زغال لیمو، کبابی، ذغال بلوط، سیب، پسته و غیره می باشد.

 • از عوامل مهمی که باعث می‌شود کیفیت زغال بلوط افزایش پیدا کند شیوه ساخت و تهیه آن می‌باشد.
 • انواع زغال در ماده اولیه و شیوه ساخت با هم تفاوت هایی دارند که هر زغال با توجه به منطقه جغرافیایی و آب و هوایی آن اقلیم ویژگی خاصی دارد.
 • نوع چوب مصرفی که برای تولید زغال به کار می‌رود از مهم ترین عوامل کیفیت زغال می باشد.
 • نوع خاک اره و میزان مرغوب بودن آن در کیفیت زغال تاثیر دارد همچنین میزان رطوبت چوب و خاک اره و تازه بودن آن در کیفیت موثر است.
 • اندازه چوب های بریده شده نیز در کیفیت زغال تاثیرگذار است بهتر است که چوب های بریده شده از اندازه یکسانی برخوردار باشد و به صورت منظم بریده شده باشد.
 • برای تولید زغال کوره های وجود دارد که نوع کوره در کیفیت بسیار موثر است، کوره ها به دو دسته سنتی و صنعتی تقسیم می‌شود که زغال هایی که در کوره های صنعتی پخته می شوند با کیفیت تر اند باید به درستی پخته شود زیرا زغال نباید خام باشد.
 • کوره های سنتی به دلیل اینکه حرارت بیشتری نسبت کوره های صنعتی دارد زغال کاملا پخته می شود.
 • تولید کنندگان زیادی وجود دارند که انواع زغال را تولید می‌کنند بنابراین فروشندگان معتبر سنگ می کنند که با کیفیت ترین محصولات را به فروش برساند بنابراین انتخاب یک برند مناسب در کیفیت موثر است.
 • شاید برای شما جالب باشد اما بدانید که زغال نیز دارای تاریخ انقضا می‌باشد و هر چقدر که از تولید آن کمتر از گذشته باشد کیفیت بالاتری دارد بنابر این سعی کنید زغال های تازه را تهیه کنید.

3 روش برای شناخت زغال قليان باکیفیت

3 روش برای شناخت زغال قليان باکیفیت در این قسمت به روش های اشاره می شود که به شما کمک می کند و اساس آن بتوانید زغال قلیان با کیفیت را از روی کیفیت تشخیص دهید پس با ما همراه باشید:

 • ریز و درشت بودن زغال در کیفیت آن تاثیرگذار است اما با توجه به این که انواع مختلف در کاربرد های متفاوتی دارد و نمی‌توان به عنوان یک نکته اصلی از آن استفاده کرد.
 • میزان درخشش و براق بودن زغال در کیفیت آن تاثیرگذار است هرچقدر درخشش بیشتری داشته باشد و حالت نرمی داشته باشد نشان دهنده باکیفیت تر بودن آن است.
 • هنگامی که زغال روی آتش قرار می‌گیرد اگر کیفیت نداشته باشد مدام جرقه میزند ام زغال های با کیفیت اصلاً دودی نمی‌ کند و جرقه ای ندارد.
 • زغال با کیفیت نباید زمانی که تحت تاثیر حرارت قرار می گیرد خرد شود و حالت پوکی پیدا کند همچنین باید مدام خاموش شود و به سرعت تبدیل به خاکستر نمیشود بلکه حتی زمانی که شما کارتان تمام شد، سالم می ماند و حتی می توان از آن دوباره استفاده کرد.
 • زغال با کیفیت نباید گاز و بویی از خود داشته باشد زیرا اگر زغال بو داشته باشد تاثیر زیادی در طعم غذا خواهد گذاشت و اگر در قلیان استفاده شود حساسیت بیشتری ایجاد می کند و باعث ایجاد سردرد می شود.

توصیه هایی برای انتخاب بهترین زغال قليان اصل

توصیه هایی برای انتخاب بهترین زغال قليان اصل به دلیل اینکه استفاده از ذغال کاربرد بسیار زیادی دارد و به طور مستقیم با ریه های انسان در ارتباط است انتخاب درست آن اهمیت زیادی دارد برای مثال انتخاب زغال مناسب برای قلیان و همچنین زغال مناسب برای درست کردن کباب تاثیر مستقیمی بر طعم غذا خواهد گذاشت، برای خرید ذغال باید کاربرد آن را در نظر بگیرید و متناسب با خرید کنید در این قسمت توصیه های بسیار مهم را به شما می گوییم تا بتوانید بهترین محصول را تهیه کنید:

 • رایج ترین زغال برای قلیان زغال لیمو می باشد که بسیار یکدست و بدون شکاف است این زغال سنگ سیاه دارد و از اندازه یکسانی برخوردار است.
 • برای ساخت زغال قلیان دما و حرارت زیادی لازم است تا کیفیت زغال بالا رود.
 • یک قالب با کیفیت باید کاملا سالم باشد و خرد شده نباشد، دقت کنید اگر ذغال سال من باشد و خرد شده باشد قیمت بسیار پایینی دارد و زمانی که روی حرارت قرار می گیرد نباید دود سیاه از آن خارج شود.
 • یک توصیه مهم برای انتخاب زغال این است که باید از پخته شدن کامل آن مطمئن باشید به طوری که نباید خام باشد اگر زغال رنگ سیاه و براق داشته باشد یعنی کاملاً پخته است و خام نیست.
 • زمانی که یک قالب با کیفیت و در دست می‌گیرید نباید بیش از اندازه دست شما را سیاه کند.
 • یکی دیگر از راههای تشخیص زغال نامرغوب این است که به زیر پوست زغال قلیان توجه کنید اگر یک خط باریک از رنگ قهوه‌ای روی آن وجود داشته باشد نشان دهنده نامرغوب بودن آن است و اگر زغال قلیان را بشکنید باید صدایی شبیه به فلز داشته باشد.

توزیع انواع زغال قليان در مراکز معتبر

توزیع انواع زغال قليان در مراکز معتبر توزیع انواع زغال قلیان با کیفیت بسیار بالا به صورت کیلویی و بسته بندی در مراکز معتبر در سراسر کشور و همچنین مراکز اینترنتی انجام شده است که خریداران می توانند به هر نحوی که تمایل داشته باشند سفارش خود را ثبت کنند، این نکته را در نظر بگیرید در مراکز اینترنتی محصول صورت مستقیم به فروش می رسد بنابراین قیمت بسیار مناسبی دارند.

خرید به صورت عمده بسیار مقرون به صرفه تر می باشد، قیمت ذغال و اساس انواع مختلفی که دارد متفاوت است، لیست دقیق از قیمت را برای شما آماده کرده ایم تا قبل از خرید نسبت به آن آگاهی داشته باشید و با خیال راحت خرید انجام دهید، همچنین با دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان ما نسبت به محصولات گاهی پیدا می کنید و بعد از خرید با مشکل یا پشیمان مواجه نخواهید شد البته تضمین کیفیت به شما داده می شود درصورت هر گونه مشکل می توانید به صورت را ارجاع دهید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما