صادرات زغال چینی درجه یک به ترکیه

صادرات زغال چینی درجه یک به ترکیه، توسط تاجران و تولید کنندگان آن سال هاست که انجام می شود، که با پیشی گرفتن از رقبای خود در بازار ترکیه توانسته اند، سود آوری و ارز آوری خوبی را کسب کنند. زغال charcoal، یکی از مشتقات چوب سوخته می باشد، که برای تهیه قلیان و کباب کردن استفاده می شود و در انواع مختلفی مختلفی تولید می گردد.

صادرات زغال چینی درجه یک به ترکیه

ویژگی های زغال چینی درجه یک

ویژگی های زغال چینی درجه یک از ویژگی های زغال چینی درجه یک، می توان به بازده ای گرمای بسیار بالای آن اشاره کرد، به طوری که 4 برابر زغال معمولی حرارت دارد و از ماندگاری بالایی برخوردار می باشد. علاوه بر این، بدون بو و دود می باشد و خاکستر کمتری نسبت به زغال معمولی ایجاد می کند.‌ اوایل دهه 90 شمسی زغال چینی یا همان زغال فشرده وارد ایران شد و چون نسبت به زغال معمولی، خاکستر کم و بازدهی بالایی دارد، مورد استقبال قرار گرفته است.

زغال های سنتی دارای دود و بوی زیادی می باشند، که این دود و بو می تواند به شدت انسان را در فضاهای بسته آزار دهد و برای مدت طولانی بوی زغال در فضا باقی می ماند، که خارج کردن بو از فضا می تواند بسیار دشوار باشد. قیمت مناسب زغال چینی یکی از مزیت های مهم این مدل زغال می باشد و هنگامی مزیت قیمتی آن مملوس تر می شود که بدون دود بودن، بدون بو بودن و بازدهی بالای زغال چینی در نظر گرفته شود. شکل هندسی مناسب و یکدست زغال فشرده یا چینی باعث شده، این مدل زغال مزیت حمل و نقل پیدا کند.

ظرفیت مصرف زغال در کشور های همسایه مانند ترکیه و کشور های عربی بسیار بالا می باشد و اگر تاجران و صادر کنندگان زغال ایرانی می خواهند از این ظرفیت استفاده کنند باید به صادرات زغال فشرده به این کشور ها اقدام نمایند، با صادرات زغال چینی به این کشور ها، ایران می تواند قطب صادرات زغال فشرده در خاورمیانه باشد. از لحاظ قانونی هیچ مانعی برای صادرات زغال چینی وجود ندارد. بنابرین باید تولید زغال فشره با کیفیت بالایی انجام شود تا صادرات آن بتواند ارز آوری عالی را نصیب کشور کند. صادرات زغال چوب به دلیل این که باعث قطع درختان جنگل ها می شود ممنوع می باشد، به همین دلیل صادرات زغال فشرده رونق فراوانی گرفته است.

این مدل زغال با نام های مختلفی مانند زغال رکورد، زغال چینی، زغال جکسون و زغال فشرده شناخته می شود. برای تولید زغال فشرده از دو روش سنتی و صنعتی استفاده می گردد. در روش سنتی، کوره تولید زغال سنتی به وسیله بنایان به صورت کاملا سنتی با مصالح ساخته می شود. در روش صنعتی برای تولید زغال از دستگاه تولید زغال استفاده می کنند.‌ طی 4 مرحله تولید زغال فشرده انجام می شود، که از این مراحل می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • خشک کن: این دستگاه دارای لوله های متناوب می باشد، که هوای گرم داخل آن ها جریان دارد و خاک اره داخل خشک کن ریخته می شود.
 • سیکلون: یک مخزن مخروطی شکل در قسمت انتهایی خشک کن وجود دارد و هنگامی که از لوله های خشک کن، خاک اره گذشته و خشک شده است در این مخزن قرار می گیرد و آماده پرس شدن می شود.
 • اکسترودر: پرس کردن خاک اره مرحله قبل و تبدیل آن ها به بریکت در این دستگاه انجام می شود.
 • کوره: بریکت ها برای پخته شدن وارد کوره سنتی یا صنعتی می شوند.

مختصری در مورد انواع زغال موجود در بازار

از انواع زغال موجود در بازار، می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • زغال چینی یا زغال فشرده: برای تولید این مدل زغال از سه ماده ای خاک اره، پوست گردو و خاک زغال استفاده می کنند. خاک اره که ماده ای دور ریختنی می باشد، جز اصلی تولید زغال فشرده است. برای افزایش دوام حرارت در حال سوختن زغال به آن پوست گردو اضافه می کنند.‌ با ترکیب این مواد بریکت ها به شکل مربع و با طول 70 سانتی متر تولید می شوند. در واقع بریکت، زغال خام می باشد که به وسیله حرارت کوره ها پخته و تبدیل به زغال فشرده می شود. برای تولید این نوع زغال چون از مواد ضایعاتی و دور ریختنی استفاده می شود، تولید و صادرات آن بسیار مقرون به صرفه می باشد. خاک اره را می توانید از مبل سازی، کارگاه های نجاری و…. تهیه کنید.
 • زغال لیمو: از مرغوب ترین و با کیفیت ترین زغال ها می باشد و برای درست کردن قلیان مورد استفاده قرار می گیرد، به همین دلیل به این نوع زغال، زغال قلیان می گویند. این نوع زغال جرقه ایجاد نمی کند و اگر خیس شود، مجدد خشک می گردد و در مزه قلیان هیچ تغییری پیدا نمی کند.
 • زغال بلوط: از چوب درخت بلوط به دست می آید و برای تهیه قلیان کاربرد دارد و نسبت به زغال لیمو از مرغوبیت و کیفیت کمتری برخوردار می باشد و قیمت آن هم ارزان است. گاهی اوقات به جای زغال لیمو از زغال بلوط استفاده می شود تا در هزینه ها صرفه جویی گردد.
 • زغال نارگیل: از مرغوب ترین و مدرن ترین انواع زغال ها می باشد، که اخیرا به ایران عرضه شده است و از بو و طعم مطلوبی برخوردار می باشد. برای تهیه این نوع زغال از ساقه های بامبو استفاده می کنند. استفاده در قلیان از برجسته ترین کاربرد این نوع زغال محسوب می شود.
 • زغال کبابی: اغلب از نوع زغال بلوط و فشرده می باشد. زغال کبابی به زغال خاصی تعلق ندارد و هر زغالی را می توان به عنوان زغال کبابی استفاده کرد. برای گرم کردن چای در طبیعت، پخت و پز، تهیه کباب و…. استفاده می شود. برای این که مصرف کننده از درشت بودن، قلوه ای بودن و ریز بودن زغال کبابی اطمینان پیدا کند، باید در هنگام خرید زغال، انگشتان خود را به نایلون بسته بندی زغال کبابی فشار دهد. زغال کبابی درجه یک باید براق باشد و به صورت کامل مراحل تولید آن انجام شده باشد. بهترین زغال کبابی نباید خاموشی داشته باشد تا مصرف کننده مجبور به باد زدن آن نباشد. بهترین زغال کبابی نباید پوک، خاکه ای و ریز باشد.
 • زغال قالبی: همان طور که از نامش مشخص است، قالب گیری می شود و برای تولید آن از 5 درصد نشاسته یا سمغ عربی، 5 درصد آب و 90 درصد خاک زغال استفاده می کنند. برای تولید زغال قالبی از دستگاه هایی مانند آسیاب، میکثر، اکسترودر و خشک کن استفاده می نمایند. برای تولید این نوع مدل زغال، ابتدا توسط آسیاب خاک زغال خرد می شود و سپس با آب و نشاسته درون میکثر ترکیب می گردد و به شمش های خمیری توسط اکسترودر تبدیل می شود و رطوبت آن سپس توسط خشک کن گرفته می گردد.
 • زغال نارگیل: با محیط زیست سازگار می باشد، چون برای تولید آن از پوسته نارگیل استفاده می کنند. این نوع زغال طعم قلیان را تغییر نمی دهد، دود تولید نمی کند، خاکستر کمی تولید می کند، زمان طولانی می سوزد و حرارت زیادی دارد.
 • زغال کافه ای: از چوب درختان مرکبات به دست می آید و تنها فرق آن با زغال قلم و سکه، شکل ظاهری آن می باشد، در واقع شکل خاصی این نوع زغال ندارد و در سفره خانه های سنتی و قهوه خانه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

استاندارهای ساخت انواع زغال صادراتی

استاندارهای ساخت انواع زغال صادراتی برای ساخت انواع زغال صادراتی باید استاندارد های لازم رعایت شود. استفاده از حرارت و فشار حرارتی بالا، یکی از استاندارد های لازم در تولید زغال می باشد تا کیفیت زغال افزایش یابد. دومین استاندارد برای تولید انواع زغال ها، استفاده از مواد اولیه درجه یک و با کیفیت می باشد. برای تولید انواع زغال ها از چوب درختانی مانند گردو، گیلاس، چنار، راش، صنوبر و…. استفاده می شود‌.

تمام مراحل تولید باید با دقت فراوانی انجام شود و زغال تولید شده باید کاملا پخته شود و خام نباشد. بهترین و با کیفیت ترین زغال درجه یک باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • ظاهری براق داشته باشد: در هنگام خرید زغال باید، به سطح براق و درخشان آن توجه کنید، چون شکل ظاهری براق زغال نشان دهنده با کیفیت بودن زغال می باشد.
 • سفت باشد: بهترین زغال با کیفیت و درجه یک باید سفت باشد و به آسانی خرد نشود، چون زغال سفت دیرتر خاکستر می شود و دیرتر می سوزد.
 • زود اشتعال باشد: بهترین زغال باید به سرعت مشعل بگیرد و به خوبی آتش بگیرد و بسوزد و حرارت آتش آن هم زیاد باشد.
 • دود آن اندک باشد: بهترین زغال مرغوب باید دود کمی داشته باشد و بویی در هنگام سوختن ایجاد نکند، چون برخی از اوقات زغال ها بو می دهند، که این می تواند روی عطر و طعم غذا و قلیان اثر بگذارد و کیفیت آن ها را کاهش دهد.
 • فاقد جرقه باشد: زغال با کیفیت و خوب باید جرقه ایجاد نکند، چون زغال هایی که جرقه ایجاد می کنند به اطراف پاشیده می شوند و باعث سوختن بدن و لباس می شوند و اگر گیاه خشکی در اطراف باشد، پاشیدن جرقه می تواند باعث آتش سوزی شود.
 • خاکستر کمی داشته باشد: بهترین زغال مرغوب و خوب باید خاکستر اندکی ایجاد کند.

بهترین شرکت های تولید کننده زغال صادراتی در کشور

بهترین شرکت های تولید کننده زغال صادراتی در کشور، کیفیت بالا و قیمت مناسب را دستور کار خود قرار داده اند و با استفاده از مواد اولیه درجه یک، رعایت استاندارد های بین المللی و کاهش هزینه های تولید سعی می کنند، ضمن تولید زغال با کیفیت آن را با قیمت ارزانی در اختیار مشتریان بگذارند‌. انواع زغال ها را می توانید برای تهیه قلیان، پخت و پز، دم کردن چای، کباب کردن و گرم کردن منزل در طول زمستان استفاده کنید و همین ها باعث شده اند، خرید زغال شیراز، زغال کرمانشاه، زغال زنجان خود سوز و زغال تنباکو همیشه از بازار گرمی برخوردار باشند.

مرجع تولید زغال چینی صادراتی ارزان قیمت

مرجع تولید زغال چینی صادراتی ارزان قیمت مرجع تولید زغال چینی صادراتی ارزان قیمت، توانسته با تولید باکیفیت ترین زغال فشرده بازار داخلی و خارجی پر رونقی را کسب کند. مزیای تولید زغال چینی یا فشرده، باعث شده مرجع تولید آن بتواند سود خوبی را از فروش این نوع زغال کسب کند، که مزیت های زغال چینی یا فشرده می توان به گزینه های زیر اشاره کرد:

 • باعث کاهش بسیاری از هزینه های مصرف انرژی می شود.
 • هیچ گاز خطرناک و سولفوری را انتشار نمی دهد.
 • به دلیل متراکم کردن و فشرده سازی مواد اولیه در خط تولید حدود 90 درصد پسماد ها کاهش پیدا می کند.
 • رطوبت آن پایین است، که این باعث شده سوخت بهتر و بیشتری انجام شود.
 • این نوع زغال هنگام کار یا تماس با مواد دیگر، هیچ گونه خاصیت خورندگی ایجاد نمی کند.
 • زغال فشرده ای که در مرجع تولید زغال انجام می شود، هنگام سوختن کم ترین دود را ایجاد می کند.

فروشندگان انواع زغال چینی با بهترین کیفیت

فروشندگان انواع زغال چینی با بهترین کیفیت، در هر شرایطی از بازار همیشه فروش بالایی دارند، چون به کیفیت محصولی که در اختیار مشتریان می گذارند، اهمیت ویژه و خاصی می دهند.‌ برای تولید زغال چینی از خاک اره استفاده می کنند، بسته به نوع چوبی که خاک اره از آن تولید شده، کیفیت متفاوتی دارد، خاک اره می تواند از چوب های مختلفی مانند چوب صنوبر، چوب جنگلی، چوب گردو، چوب چنار و چوب راش به دست آمده باشد.

خاک زغال، به دو صورت آسیاب نشده و آسیاب شده تولید می شود و اگر آسیاب دارید، توصیه می شود از خاک زغال آسیاب نشده استفاده کنید، چون در خاک زغال آسیاب شده، ماسه و شن وجود دارد، که این می تواند باعث نابودن شدن تنگستن یا جوش ماردون شود. برای افزایش استحکام زغال و افزایش زمان سوختن زغال و سرعت بخشیدن به تولید زغال خام یا بریکت از پوست گردو استفاده می کنند.

برای تولید زغال چینی باید خاک اره خشک، خاک اره مرطوب، پوست گردو و خاک زغال آماده شود و بعد از سرند کردن مواد آن ها را گرم می کنند و داخل اصلی ترین دستگاه اکسترودر قرار می دهند و مواد با حرارت المنت های قوی به شکل مکعب مستطیل که به آن بریکت می گویند در می آید. در حالت استاندارد تقریبا 1500 گرم تا 1700 گرم وزن هر شمش بریکت چوب می باشد و 70 سانتی متر طول آن است. به هیچ عنوان نباید از خاک MDF برای تولید زغال فشرده استفاده شود، چون در این خاک چسب وجود دارد، که این می تواند کیفیت زغال چینی تولید شده را کاهش دهد.

توزیع بی واسطه زغال چینی در سراسر کشور

توزیع بی واسطه زغال چینی در سراسر کشور توزیع بی واسطه زغال چینی در سراسر کشور، به منظور دسترسی آسان خریداران برای تهیه زغال فشرده یا چینی با قیمت درب کارخانه می باشد تا مشتریان بتوانند در هزینه های خود صرفه جویی کنند و در شرایط سخت اقتصاد امروزی با قیمت مناسبی این نوع زغال را تهیه کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما