عرضه بدون واسطه زغال فشرده در اسفراین به قیمت تولیدی

قیمت زغال فشرده اسفراین چقدر است؟

زغال فشرده یا زغال قالبی، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد زغال چوب ساخته می‌شود.

ذغالی که برای قلیان استفاده میکنید میتواند بر دوام و ماندگاری آن تاثیر گذار باشدو همچنین میتواند بر کیفیت دود تولید شده هنگام استفاده از قلیان شما تاثیر بگذارد.

ذغال قالبی دارای کوره های خاصی است ,این کوره ها بدون نیاز به انرژی (گاز یا گازوئیل، برق) کار کرده و تمامی فرایند تولید بریکت به ذغال به صورت خود سوز و بدون به اپراتور بدون هیچ گونه آلایندگی انجام می شود. در کوره های سنتی کربونیزاسیون به صورت %133 انجام می شود.

عرضه بدون واسطه زغال فشرده در اسفراین به قیمت تولیدی

ویژگی های یک زغال با کیفیت چیست؟

ویژگی های یک زغال با کیفیت چیست؟ برخی افراد تصور می کنند که زغال در نهایت می سوزد و تنها گرما و انرژی مصرفی که مورد نیاز است را تامین کند کافی است. اما باید بدانید که کیفیت زغال اهمیت زیادی دارد، چرا که مصرف زغال مستقیما با سلامتی ما در ارتباط است.

زغال معمولا یا برای طبخ و درست کردن کباب استفاده می شود، یا قلیان کشی .

بهرحال در هر مورد ، کیفیت زغال مهم است. در صورتی که زغال را برای کباب کردن غذاها استفاده کنید، نیاز است تا زغال خوب و با کیفیت باشد در غیر این صورت بر طعم غذای پخته شده تاثیر می گذارد. اگر زغال گاز و بو از خود ساطع کند، در طعم غذای کبابی ای که درست می کنید تاثیر دارد.

درمورد زغال قلیان، حساسیت بیشتر هم هست، چرا که اگر زغال بی کیفیت و دارای بو و گاز باشد، موجب سردرد و حال بد در افراد می شود. دخانیات و قلیان به طور کلی برای سلامتی مضر هستند و این موضوع قابل چشم پوشی نیست، اما بهرحال اگر قلیان می کشید، از زغال و تنباکوی با کیفیت استفاده کنید تا موجب ضرر های بیشتر نشود.

در ادامه راه های تشخیص زغال خوب برای قلیان و هم چنین زغال کبابی را بررسی می کنیم.

تشخیص زغال خوب : زغال کبابی

همانطور که گفتیم زغالی که برای کباب انتخاب می شود باید کیفیت قابل قبولی داشته باشد، تا تاثیر منفی در طعم و بوی غذا ایجاد نکند.

هم چنین لازم است که زغال کبابی حرارت و ماندگاری خوبی داشته باشد، تا کباب به خوبی پخته شود و نیاز به مدت بسیار طولانی نداشته باشد.

برای تشخیص زغال خوب از هر نوع زغالی که برای کباب استفاده می کنید، می توانید چند مورد را به عنوان ترفند هایی برای تشخیص زغال خوب انجام دهید.

تست اولی که فرد مصرف‌کننده پیش از خرید باید انجام دهد، فشار انگشتان خویش به زغال بسته‌بندی شده است تا بتواند ریز بودن یا درشت بودن آن را تشخیص دهد.

زغال کبابی مرغوب درخشنده و براق است و ساخت و تولید آن به طور کامل انجام گرفته است و اصلا خام نمی باشد.

ایجاد جرقه در این نوع زغال به دو دلیل است. اولا زغال نباید خاموش شود تا مصرف کننده مجبور شود آن را باد بزند.

ثانیا ذغال تولید شده نباید خرده ریز و حالت پوکی داشته باشد.

زغال کبابی خوب ، نباید نیاز زیادی به باد زدن داشته باشد، در صورتی که زغال مرتبا به سمت خاموش شدن می رود و باید آن را باد بزنید، زغال مناسب نیست.

بنابراین در هنگام خرید زغال باید به شکل و درخشندگی آن، و به اندازه آن توجه کنید، اما این که بتوانید به آسانی تشخیص دهید کدام زغال خوب است نیازمند چند بار آزمون خطا است، تا زغال مورد نظر را بشناسید.

تشخیص زغال خوب

تشخیص زغال خوب : زغال چوب لیمو

تشخیص زغال خوب برای قلیان نیز اهمیت زیادی دارد، و البته بسیار ساده است.

یکی از رایج ترین انواع زغال چوب که در بین مردم استفاده می شود، زغال لیمو است.

بیشترین مصرف زغال لیمو برای قلیان کشی است، به طوری که این زغال با نام زغال قلیان هم شناخته می شود

زغال لیمو سیاه و بسیار یک دست و بدون شکاف است. در ساخت و تولید این نوع زغال علاوه بر دمای بالا و حرارت، فشار حرارتی زیادی برای افزایش کیفیت زغال لازم می باشد و این عامل به طراحی کوره و قدرتمند بودن نوع طراحی بستگی دارد.

زغال قلیانی و لیموی شکسته شده، در بازار به دلیل حساسیت بالا با کاهش شدید قیمت همراه می باشد. زغال خام به این معنی است در هنگام مصرف، دود و بوی زیادی به همراه داشته باشد و تنها دلیل خام نبودن آن رنگ سیاه و براقش نیست. یعنی رنگ زغال سیاه است ولی چون دارای دود و بو است پس خام می باشد.

یکی از طرق تشخیص زغال لیموی مرغوب از زغال نامرغوب این است که به زیر پوست زغال لیمو توجه کنید ، وقتی که خط باریکی از رنگ قهوه ای روی زغال باشد این علامت نامرغوبی آن است .

هم چنین وقتی زغال لیمو را می شکنید، باید صدای شبیه به فلز بدهد.

تشخیص زغال فشرده خوب

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، نوع دیگری از زغال ها نیز وجود دارند، که با نام های زغال صنعتی، زغال فشرده، زغال چینی و زغال قالبی شناخته می شوند. تفاوت این زغال با دیگر انواع زغال ها در این است که به روش سنتی که شاخه های درختان بریده می شود و سوزانده می شود، تولید نمی شوند.

برای ساخت این زغال ها، روش های متعددی وجود دارد، اما در اکثر روش ها، پایه اصلی مواد سازنده ، خاک اره است.

خاک اره و دیگر مواد که در فرمول تولید زغال فشرده وجود دارد، با استفاده از دستگاه های مخصوص به شکل قالبی ساخته می شوند.

برای تشخیص زغال فشرده خوب نیز راه هایی وجود دارد و به راحتی می توانید بفهمید زغال با کیفیت است یا نه.

اگر زغال فشرده را بشکنید، می توانید بافت آن را ببینید. این بافت باید تقریبا یکدست باشد و به خوبی فشرده شده باشد. بافت زغال فشرده باید عاری از مواد بسیار درشت یا مواد زائد و اضافی باشد.

زغال نباید دارای حالت شیشه باشد، یعنی نباید صیقلی و درخشان باشد.

پخت زغال از مهمترین موارد تاثیر گذار در کیفیت یک زغال است. برای تشخیص ذغال فشرده خوب، یک راه این است که به سطح آن دقت کنید ، اگر زغال دارای سفیدک هایی رو سطح خود باشد، نشان از پخت خوب آن است . این سفیدک ها نباید بسیار زیاد و شبیه به خاکستر هم باشند.

زغال فشرده خوب نباید کج و ناهموار باشد، باید صاف و یکدست باشد.

راه های تشخیص زغال فشرده خوب در عمل

مواردی که گفتیم برای تشخیص زغال پیش از خرید آن است، اما مهم تر از آن عملکرد زغال در عمل است. یعنی وقتی از آن استفاده می کنید نیز ویژگی هایی داشته باشد. این مرحله مسلما تنها با چند بار آزمون و خطا به دست می آید و باید حتما زغال مورد نظر خود را امتحان کنید.

یک زغال فشرده خوب :

نباید دارای بو و گاز باشد ، و فرآیند کربن زدایی در آن به خوبی انجام شده باشد

زغال فشرده خوب حرارت کافی دارد

باید دارای ماندگاری بالایی باشد. معمولا زغال فشرده ای که شامل پوست گردو هم در فرمول تولیدش باشد، ماندگاری خوبی دارد

زغال فشرده خوب نباید به سرعت خاکستر شود ، و نیازی هم به باد زدن برای روشن ماندن نداشته باشد

عوامل موثر بر کیفیت زغال :

آنچه در کیفیت یک زغال خوب تاثیر دارد، به طور خلاصه به موارد زیر مربوط است :

نوع چوب مصرفی ، یا نوع خاک اره و مرغوبیت آن برای تولید زغال

میزان رطوبت چوب یا خاک اره

تازه بودن چوب یا خاک اره

اندازه چوب های بریده شده

کوره ای که برای تهیه زغال استفاده می شود . برای زغال های فشرده، زغالهایی که در کوره سنتی پخته شده اند کیفیت بالاتری دارند. فرآیند پخت در کوره هر نوعی که باشد باید به طور صحیح و کامل انجام شده باشد. پخت مهمترین مرحله تولید زغال است و زغال نباید خام باشد

فرایند تولید زغال فشرده

مواد اولیه لازم برای تولید زغال فشرده

مواد اولیه معمول برای تولید زغال : خاک اره، پوسته برنج، پوسته دانه، پوسته نارگیل، بامبو، پوست گردو، شاخه ها، تنه، باقی مانده سرکه، پوسته بادام زمینی و انواع مختلف چوب سخت و غیره میباشند.

تجهیزات مورد نیاز برای تولید زغال

آسیاب چکش: این بخش همچنین به عنوان سنگ شکن شناخته می شود، مواد اولیه را به ذرات ریز خرد می کند.

نوار نقاله: کمربندی که مواد خرد شده را به مخلوط کن منتقل می کند.

همزن: مواد خرد شده مخلوط و خمیری شده و به راحتی در شکل های مختلف قالب می شوند.

قالب: این بخش دوغاب را به شکل مورد نیاز تبدیل می کند. شما می توانید قالب های مستطیلی، مدور، توخالی، گلوله یا هر نوع دیگری را انتخاب کنید.

خشک کردن: قالب ها تا سطح مورد نیاز رطوبتشان کاهش داده میشود . کربونیزاسیون: برای ساخت بریکت های زغالی، کوره های زغالی لازم است که بریکت های زیست توده را به بریکت های زغالی تبدیل کنید.

چوب فعال نارگیل از پوسته نارگیل ساخته شده است. این ماده یک ماده فعال کننده بخار است. بنابراین شامل مواد شیمیایی نیست که بتواند محیطی را که استفاده می شود آلوده یا واکنش دهد. حاوی PH خنثی است، در هر اندازه ذره ای قابل تولید میباشد.

زغال نارگیل فوق العاده سفت، سخت و مقاوم است. اکثر تولیدکنندگان کیفیت زغال نارگیل را بر اساس میزان جذب شناسایی می کنند که ارتباط مستقیمی با ناحیه تماس دارد و آنها به طور کلی آزمایش های جذب را با محلول ید انجام می دهند.

انواع زغال ها و کاربرد آن ها

انواع زغال ها و کاربرد آن ها انواع زغال

زغال ها در انواع زغال چینی ، زغال کبابی ، زغال شومینه ، زغال شمش ، زغال قلیان و … تولید می شود هر کدام از این نوع زغالها دارای بازدهی و ویژگی خاص خود است.

۱- انواع زغال : زغال چینی یا فشرده

زغال چینی جزو معروفترین انواع زغال ها به شمار می رود اسم دیگر آن زغال فشرده است ؛ زغال چینی بدون بو و بدون دود است.

خود زغال چینی به سه نوع ( کبابی ، شمش ، سکه ای یا قلیان ) تقسیم می شوند.

این زغال ها با چوب درختان با کیفیت مانند نارون ، صنوبر ، گیلاس ، چنار و … همراه با پوست گردو ساخته می شوند.

ترکیب هر کدام از اجزای ساخته شده این زغال ها به شدت از اهمیت بالایی برخوردارند چرا که با رعایت نکردن ترکیبات ذغال بی کیفیت خواهد شد.

زغال کبابی

زغال کبابی باید قلوه ای با دانه های ریز و درشت باشد این موضوع به مرغوبیت زغال بستگی دارد ، زغال کبابی نباید بو و دود داشته باشد.

این نوع زغال نباید خاموش شود و باید طول عمر بالایی داشته باشد تا حرارت را به یک میزان به کباب برساند تا کباب مغز پخت شود و همچنین آب موجود داخل بافت های گوشت از بین نرود.

نوع انتخاب رغال در تهیه کبابی لذیذ مهمترین نکته ای است که باید رعایت شود.

زغال شمش

ذغال های فشرده چینی که به صورت برش نخورده هستند به زغالهای شمش معروفند.dd 767×1000 – انواع زغال

کاربرد آن برای شومینه و بعضی از آتشکده و تنور ها می باشد.

با برش این ذغال ، انواع زغال های کبابی و زغال شومینه ای ساخته می شوند.

زغال قلیان یا سکه ای

زغالهای مربعی شکل کوچک که دارای حفره ای در وسط خود هستند ، این نوع زغال به صورت انواع بسته های چند کیلویی عرضه می شوند.

اسم دیگر زغال قلیان زغال سکه ای است ، این نام به دلیل کوچک بودن این نوع زغال است.

در ساخت و تولید این زغال حفره داخلی در آن ایجاد می شود به این دلیل که هوادهی مناسب به سرتاسر ذغال همواره جریان داشته باشد، با داشتن این حفره اکسیژن که رکن اساسی برای آتش است به قسمت داخلی زغال میرسد.

زغال بامبو

با کیفیت ترین زغال فشرده زغال با چوب بامبو است ، این نوع زغال حرارت دهی بالا و پیوسته دارد . متاسفانه این نوع زغال در ایران موجود نمی باشد.

۲- زغال لیمو یا زغال معمولی

این نوع زغالها از قدیم تولید می شدند به دلیل داشتن دود و بو امروزه مورد استقبال قرار ندارند ، زمان سوختن این نوع زغال ها بسیار کم بوده و بازدهی بسیار پایینی دارند بازدهی زغال های معمولی ۱/۳ الی ۱/۴ زغال های چینی یا فشرده است.

زغال های لیمو یا معمولی دارای بو و دود است و در هنگام استفاده دود آن باعث اذیت می شود ، همچنین در پخت غذا زغال های لیمو به دلیل داشتن بو باعث عوض شدن طعم غذا می شوند.

از مشکلات دیگر این زغال می توان به سوختن نا پیوسته آن اشاره کرد ، این مورد باعث سوختن غذا و یا سوختن تنباکو در قلیان می شود.

۳- زغال کربن فعال یا زغال اکتیو

این نوع زغال به زغال تصفیه شده هم معروف است ، با قرار گیری زغال در درجه حرارت بالا زغال کربن فعال اکتیو تهیه می شود.

از زغال کربن اکتیو در پزشکی به منظور جذب مواد مضر مانند مواد شیمیایی و یا از بین بردن باکتری و قارچ های بیماری شود.

زغال چوب روسی : ضایعات چوب روسی وارد شده به وسیله آستارا چوب کاندید مناسبی برای تولید زغال هستند . این ضایعات برای تبدیل شدن به زغال باید ابتدا حرارت ببینند.

میزان کربن موجود در زغال تعیین کننده کیفیت آن است. در چوب مقداری کربن وجود دارد وای به همراه ناخالصی و مواد دیگر است. برای بالا بردن خلوص کربن به آن حرارت می دهیم.

حرارت غیرمستقیم در طی زمان 7 الی 8 ساعت و با درجه حرارت 120 تا 180 درجه سانتی گراد. زمانی که میزان کربن آن به حد مناسبی رسید برای جلوگیری از خاکستر شدن یا سوختن آن را به اصطلاح سرد می کنیم.

این کار با پلمپ کردن در همان مخزن پایان می پذیرد . با انجام دقیق و اصولی این کار می توانیم زغال مناسبی به دست بیاوریم.

تولید و فروش دستگاه های تولید زغال در شهریار صورت می گیرد.

بهترین تولید کنندگان زغال فشرده در ایران

پرفروش ترین زغال ایران توسط کارخانه های زیادی در اندازه ها و کیفیت های مختلفی تولید شده و به بازار فروش در سراسر ایران توزیع و پخش می شوند. بهترین نوع این نمونه ی تولید شده در کشورمان از چوب درخت های مرکباتی مانند: پرتقال، نارنج، لیمو و غیره به دست می آید. با زیاد شدن تقاضا برای این کالا در کشور بیشتر شرکت های تولید کننده انواع این نمونه را برای کاربرد های مختلف تولید می کنند. هر چه فروش این کالا ها در کشور بیشتر شود تولید آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این امر سبب خواهد شد تا بیشتر مردم بتوانند انواع این محصول را به راحتی تهیه کنند.

خرید فوق العاده زغال فشرده از معتبرترین فروشگاه ها در اسفراین

خرید فوق العاده زغال فشرده از معتبرترین فروشگاه ها در اسفراین بزرگترين توليدكنندگان زغال ليمو و فشرده در سال 98 در بعضی از شهر های کشورمان است که این کالا ها را در سایز های متنوع با درجه کیفی مختلفی تولید می کنند. با زیاد شدن شرکت های تولیدی در ایران تولید زغال صادراتی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بیشتر کشور های دنیا زغال معروف ایرانی را با نرخ های گوناگونی تهیه می کنند.

پخش عمده زغال فشرده در اسفراین با نازل ترین قیمت

یکی ازمعضلات بشر امروز تامین انرژی است . هرچند بشر امروز به دنبال سوخت های نو و جدید می باشد ولی نیم نگاهی هم به منابع موجود دارد . روزانه درختان زیادی در جهان به دلایل مختلفی مثل کاغذ سازی، ساخت مصنوعات و با توجه به اینکه مقدار گرمایی که ذغال چوب تولید می کند از خود چوب بیشتر می باشد لذا ازآن برای تامین انرژی جهت پخت و پز و… می توان استفاده نمود.

مرکز فروش زغال فشرده با کیفیت در اسفراین

مرکز فروش زغال فشرده با کیفیت در اسفراین مراحل ترخیص کالای صادراتی واصول صادرات چیست؟

یکی ازقواعد و مقررات صادرات شناخت اصول و ضوابط حرفه ای و بین المللی بازار است .

بازار سه اصل دارد :

. هیچ چیز ثابت نیست .

. هیچ كس كامل نیست .

. هیچ چیز مطلق نیست .

حرفه ای های بازار پنج ویژگی دارند :

. تخصص داشتن علمی ، اخلاقی ، رفتاری و كاری در امر صادرات

. تعهد داشتن به صادرات

. تعلق داشتن به صادرات

. تداوم داشتن در امر صادرات

. تحول داشتن در امر صادرات

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما