فروش عمده زغال فعال گیاهی به تمام کشور

زغال یکی از پر مصرف ترین مواد سوختی در بین ایرانیان است. در این مقاله به بررسی نکات مهم در مورد ویژگی های زغال فعال گیاهی با کیفیت و فروش آن در تمام کشور خواهیم پرداخت.

فروش عمده زغال فعال گیاهی به تمام کشور

آشنایی با مشخصه های ظاهری زغال با کیفیت

آشنایی با مشخصه های ظاهری زغال با کیفیت به منظور بررسی ویژگی های کیفی زغال با کیفیت بهتر از هر نوع زغال به طور جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.

۱. زغال چوب

زغال کبابی: یک زغال کبابی با کیفیت از لحاظ ظاهری دارای قطعات نسبتا درشت، بدون خورد شدگی و دارای سطح صاف است. این زغال در کاربرد مدت زمان زیاد می سوزد و حرارت ملایم تولید می کند. دود و بو و جرقه تولید نمی کند و همینطور در طی سوختن نیاز به باد زدن مداوم ندارد.

۲. زغال قلیان

این زغال جامد دارای اندازه های مناسب برای استفاده سر قلیان است. خورد شدگی و پودر شدگی در این زغال باعث کاهش کیفیت و بازار پسندی این نوع زغال می شود. هنگام شکستن این نوع زغال صدایی شبیه به صدای فلز تولید می کند. دارای سطح صاف نه براق است. در کاربرد این نوع زغال نباید تولید بو، گاز و دود کند. جرقه نزند و همینطور سریع خاموش نشود.

۳. زغال فشرده و زغال قالبی:

زغال فشرده و زغال قالبی با کیفیت باید در اندازه ی مناسب تولید شده باشد. زمانی که شکسته می شود دارای سطح یکدست بوده و از ذرات ریز و درشت درست نشده باشد. زغال فشرده و قالبی بعد از آسیاب کردن مواد اولیه، مواد اولیه باید سرند شوند تا ذرات یک دست باشد. در کاربرد این زغال ها نیابد سریع خاکستر شود و حرارت مداوم و ملایم تولید کند. بو، گاز و دود هم تولید نکند.

۴.. زغال فعال گیاهی:

زغال فعال گیاهی باید کاملا پودر شده باشد و دارای ذرات ریز و درشت درون آن نباشد. وجود ذرات ریز و درشت درون پودر زغال فعال نمایانگر این است که ممکن است آن پودر اصلا زغال فعال نبوده و فقط خاک زغال باشد. چرا که چنانچه زغال شرایط تولید زغال فعال را طی کند کاملا پودر شده و ذرات ریز و درشت بر جا نمی ماند.

صادرات زغال از ایران دارای چه شرایطی است

صادرات انواع زغال از ایران مانند صادرات کالاهای دیگر شرایط و مراحل خاص خود را دارد.

شرایط صادرات زغال از ایران:

۱. شرکت تولید کننده ی زغال باید مجوز های رسمی از ارگان های مربوطه را دریافت کرده باشد و تولید زغال را با مجوز رسمی محیط زیست انجام داده باشد.

۲. زغال صادراتی باید با کیفیت باشد. زغال با کیفیت علاوه بر شرایط کیفی پیشین باید یکدست و بدون خرد شدگی باشد. بسته ها فاقد قسمت های زنده ی گیاهی، حشرات یا بذور علف های هرز باشد.

۳. بسته بندی زیبا و با کیفیت داشته باشد. بسته بندی به نحوی باشد که حین حمل و نقل پاره نشده و آسیبی به زغال وارد نشود.

۴. هزینه های گمرکی تخت عنوان نرخ ترخیص کاری پرداخت شود.

سرمایه لازم برای صادرات زغال:

سرمایه لازم جهت صادرات زغال شامل مجموعه هزینه های تولید، حمل و نقل داخلی، هزینه های مربوط به دریافت مجوز ها، هزینه های گمرکی و هزینه های حمل و نقل خارج از کشور می شود.

در خرید زغال به چه چیز هایی توجه کنیم

در خرید زغال به چه چیز هایی توجه کنیم نکاتی که هنگام خرید زغال باید به آن توجه داشت:

۱. دارا بودن تمامی ویژگی های کیفی ذکر شده در مورد هر نوع زغالی که قصد خرید آن را داریم.

۲. خرید از فروشگاه ها و نماینده های فروش معتبر و خرید از فروشگاه هایی که عرضه مستقیم دارند.

۳. اگر خرید به منظور مشاغلی مانند کبابی، قهوه خانه و با در مورد زغال فعال خرید به منظور شرکت های آرایشی و بهداشتی بهتر است خرید به صورت عمده و فله ای و از مراکز عرضه ی مستقیم انجام شده تا خریدی با کیفیت و قیمت ارزان داشته باشید.

۴. توجه به اسم برند و شرکت تولیدی: برند ها و شرکت های تولیدی دارای مجوز جهت استفاده از منابع طبیعی کشور هستند و این برداشت به میزانی انجام می شود که خزانه سبز کشور کاهش نیابد. شرکت های غیر معتبر و فاقد مجوز بدون رعایت اصول محیط زیستی به صورت بی رویه از خزانه سبز کشور برداشت می کنند و به محیط زیست آسیب می رسانند. بنابراین برای اینکه به این کار اشتباه دامن نزنیم بهتر است از شرکت های دارای مجوز خرید کنیم تا هم به زغال مرغوب دسترسی پیدا کنیم و هم گامی در جهت حفظ محیط زیست کشور برداشته باشیم.

اطلاعاتی درباره انواع زغال های موجود در بازار

از گذشته تا به امروز از زغال به عنوان یک محصول سوختی بدون دود و بو در خانه ها و مشاغل مختلف استفاده می شده است. زغال در خانه ها به عنوان سوخت شومینه، اتو های زغالی، کبابی ها، قهوه خانه ها و… استفاده می شده است. امروزه اما ذغال علاوه بر کاربرد های گذشته کاربری های دیگری نیز پیدا کرده است. افزایش علم و اطلاعات راجع به فواید این سوخت گیاهی پای زغال را به محصولات آرایشی و بهداشتی باز کرده است. در ادامه به تفصیل در رابطه با انواع. زغال موجود در بازار و کارایی های آنان صحبت خواهیم کرد.

انواع زغال موجود در بازار:

انواع زغال موجود در بازار بر اساس نوع کاربر آن ها در دو دسته ی زغال چوب و زغال فعال گیاهی تقسیم بندی می شوند. زغال چوب در انواع مختلف برای کاربری های سوختی متفاوت تولید می شود در حالی که از زغال فعال گیاهی در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.

انواع زغال چوب(سوختی)

۱. زغال سنتی

۲.زغال فشرده(چینی)

۳. زغال قالبی

انواع زغال سنتی و نحوه ی تهیه آن

زغال های سنتی در واقع همان چوب هایی هستند که در کوره های سنتی یا صنعتی سوخته و آماده ی مصرف می شوند. تفاوت انواع زغال های سنتی در نوع چوب و کارایی آن هاست. زغال چوب از دو دسته چوب نرم و یا چوب سخت تهیه می شود. زغال هایی که از چوب نرم تهیه می شوند حرارت زیادی را در مدت زمان کمتر ایجاد کرده و زود خاموش می شوند. این دسته از چوب ها مربوط به درختان سوزنی برگ می شود. دسته دوم زغال هایی هستند که از چوب درختان پهن برگ تهیه شده و تحت عنوان زغال چوب سخت شناخته می شوند. در این دسته زغال چوب درختانی مانند گردو و لیمو شناخته شده تر و با کیفیت تر هستند. زغالی که از چوب های سخت تولید می شود به آرامی می سوزد و حرارت ملایم تولید می کند.

از انواع زغال سنتی می توان انواع زغال کبابی، زغال کافه ای، زغال قلیان، زغال بامبو و زغال سکه ای را نام برد.

زغال کبابی:

یک نوع زغال چوب درجه یک است. این نوع زغال دود و بو تولید نمی کند به آرامی می سوزد و حرارت کم یا زیاد تولید نمی کند میزان حرارت این زغال متوسط بوده و مدت زمان زیادی بدون نیاز به باد زدن مداوم می سوزد. همچنین در حین سوختن جرقه نزده و ایجاد مزاحمت نمی کند.

زغال قلیان:

این نوع زغال بیشتر از چوب لیمو تهیه می شود. این نوع زغال در شکل حبه قندی و تقریبا یک اندازه تولید می سود تا به منظور قرار گرفتن سر قلیان ایجاد مشکل نکند و نیاز به شکستن نداشته باشد. زغال قلیان با کیفیت صاف بوده، بو و دود نمی کند، جرقه نمی زند و روی سطح آن شکاف ندارد.

زغال بامبو:

زغال بامبو همانطور که از نام آن پیداست از چوب بامبو درست شده و برای تولید این نوع زغال نیازی به قطع درختان نیست. این نوع زغال عمدتا از چین وارد می شود.

زغال کافه ای:

این نوع زغال به دلیل شکل نامنظمی که دارد در سفره خانه ها و کافه های سنتی استفاده می شود. این نوع زغال نیز بیشتر از چوب درختان مرکبات تولید می شود.

زغال فشرده

مبدأ این زغال چین بوده و در ابتدا این نوع زغال از چین وارد می شده است. اما در ایران با اعمال تغییراتی در مواد اولیه ی تهیه ی آن با توجه به مواد اولیه قابل دسترس تولید شد. زغال فشرده در ایران از ترکیب سی درصد آسیاب شده ی پوست درختان گردو، پسته و یا پوسته ی سخت نارگیل به همراه هفتاد درصد خاک اره همراه با آب خمیری تهیه شده، سپس این خمیر قالب زده می شود، رطوبت گیری شده و در نهایت در کوره قرار می گیرد. این نوع زغال به راحتی می سوزد، بو و دود تولید نمی کند و همچنین جرقه نمی زند. علاوه بر این ها برای تولید این نوع زغال نیازی به قطع کردن درختان نیست. انواع زغال فشرده شامل زغال فشرده ی پوست گردو، زغال فشرده ی پوست پسته و ذغال فشرده ی نارگیل

زغال قالبی:

برای تهیه این نوع زغال از ترکیب نود درصد خاک زغال به همراه پنج درصد آب و پنج درصد صمغ عربی یا نشاسته استفاده می شود. خمیر به دست آمده قالب زده می شود، سپس رطوبت گیری شده و در نهایت داخل کوره می رود.

زغال فعال:

زغال فعال از حرارت دهی به زغال چوب در شرایط خلأ و بدون اکسیژن حاصل می شود. در این شرایط از زغال چوب یک پودر سیاه، بی رنگ، بی بو و بی مزه تولید شده که در واقع کربن خالص است. از این پودر سیاه در صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.

پخش مستقیم زغال فعال گیاهی در بازار

پخش مستقیم زغال فعال گیاهی در بازار در گذشته تنها از خاصیت گرما دهی آن در موارد مختلف استفاده می شد. اما زغال یک خاصیت مهم دیگر نیز دارد و آن خاصیت ضد عفونی کننده است. در کشاورزی از مخلوط خاک زغال همراه با خاک گلدان جهت جلوگیری از بیماری های گیاهی استفاده می شود. ترکیب خاک زغال با خاک گلدان همچنین از بو گرفتن خاک گلدان در مرور زمان جلوگیری خواهد کرد. پخش مستقیم زغال فعال گیاهی با موارد کاربری مختلف انجام می شود.

کاربرد های زغال فعال گیاهی:

۱. سفید کردن دندان: این ویژگی زغال فعال در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته و تولید خمیر دندان های حاوی زغال فعال روز به روز در حال افزایش است. با استفاده از زغال فعال در خمیردندان باعث جلوگیری از پوسیدگی دندان، بوی بد دهان و همینطور بیماری های لثه می شود.

۲. جلوگیری از پیری پوست: کاربرد زغال فعال در کرم های پوستی مانع از چین و چروک افتادن روی پوست می شود. عملکرد زغال فعال بر روی پوست در واقع از بین بردن آلودگی های روی پوست است که در طول روز جذب صورت شده و باعث ایجاد عوارض پوستی می شود. آلودگی هایی مثل ذرات گرد و غبار، آلودگی هوا و انواع و اقسام میکروب ها. زغال فعال با از بین بردن این آلودگی ها به شفاف و سالم ماندن پوست کمک می کند.

زغال فعال همچنین می تواند به صورت خام و به شکل ماسک بر روی پوست استفاده شود. بنابر این یکی از عمده ترین مصارف زغال فعال مصرف به عنوان ماسک زغال است.

۳. بهبود زخم: این ماده با خاصیت ضد میکروبی که دارد در بهبود و التیام التهاب حاصل از زخم مؤثر خواهد بود. ضماد کردن زغال فعال بر روی زخم یا التهاب ناشی از نیش حشرات، باعث کاهش التهاب خواهد شد.

۴. کنترل چربی پوست:

ماسک زغال به منظور کنترل چربی غیر مفید و اضافه ی پوست به کار می رود. زغال فعال با جذب چربی اضافه پوست می تواند پوستی نرم و شفاف ایجاد کند.

۵. موی سالم

مو هم مانند پوست در طول روز در معرض آلاینده های مختلف قرار دارد. به منظور پاکسازی آلاینده ها و همینطور چربی اضافه پوست سر، برخی شرکت های مواد آرایشی و بهداشتی کربن فعال را به شامپو های خود اضافه کرده و شامپوهای بسیار مفیدی تولید کرده اند.

۶. کنترل بوی بد بدن

کنترل عوامل میکروبی سطح پوست بدن می تواند سبب از بین بردن بوی بد بدن شود. افزودن زغال فعال به صابون حمام یا شامپو های بدن به این امر کمک شایانی خواهد کرد. امروزه استفاده از صابون و شامپو بدن های حاوی زغال فعال محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.

۷. سلامت سیستم گوارش:

ثابت شده که زغال فعال در مسیر سیستم گوارشی از ایجاد نفخ جلوگیری می کند. شرکت های دارویی با به کار بردن زغال فعال در ترکیب دارو های گوارشی این امکان را برای مشتریان فراهم کردند که از این خاصیت بی نظر زغال فعال در بهبود سیستم گوارش خود بهره ببرند.

صادرات کلی زغال فعال گیاهی به خاورمیانه

صادرات کلی زغال فعال به خاور میانه:

از آنجایی که در سال های اخیر بیشتر به فواید زغال فعال پی برده شده است بنابراین این محصول محبوبیت ویژه ای در بین مردم کل دنیا پیدا کرده است. بنابراین صادرات این محصول بسیار مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود. صادرات زغال فعال به کشورهای خاور میانه به دلیل هزینه های پایین تر گمرکی و حمل و نقل مناسب تراست. صادرات به کشورهایی مانند کشورهای همسایه عراق، پاکستان، افغانستان، امارات متحده ی عربی و ترکیه انجام می شود.

خرید زغال فعال گیاهی با مناسب ترین قیمت

خرید زغال فعال گیاهی با مناسب ترین قیمت خرید زغال فعال گیاهی با مناسب ترین قیمت:

به منظور خرید زغال فعال گیاهی با مناسب ترین قیمت بهتر است این محصول را به طور مستقیم از تولید کننده ها یا نماینده های فروش و مراکز فروش معتبر خریداری کنید. مشتریان عزیز همچنین می توانند خریدشان را از طریق درگاه های اینترنتی فروش شرکت های تولید کننده به طور مستقیم و با مناسب ترین قیمت انجام دهند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما