قیمت زغال بلوط بسته بندی شده در لرستان

یکی از بزرگترین مراکز تولید زغال در سطح کشور لرستان است، از نظر کیفیت زغال های لرستان در سطح بالایی قرار دارند، به جرات می توان گفت بهترین نوع زغال در بازار زغال بلوط است این محصول از تنه درخت بلوط تهیه می شود همچنین قیمت زغال بلوط لرستان در این فروشگاه اینترنتی بسیار مناسب است و در مقایسه با بازار و سایر فروشگاه ها قیمت چندانی ندارد، زغال بلوط در بسته‌بندی‌های تهیه و به بازار عرضه می شوند این بسته بندی طوری طراحی شده است که امکان سفارش آن به صورت عمده و جزئی وجود دارد.

قیمت زغال بلوط بسته بندی شده در لرستان

عوامل موثر بر کیفیت زغال بلوط قلمی

عوامل موثر بر کیفیت زغال بلوط قلمی

عوامل مختلفی بر کیفیت زغال بلوط قلمی تاثیر گذار است یکی از این عوامل روش تهیه ی زغال است زغال به دو شیوه صنعتی و سنتی تولید می شود.

روش سنتی:

این روش در بین مردم و تولیدکنندگان آن بسیار جا افتاده است و به جرات می توان گفت که بیشتر زغال های مصرفی مردم به شیوه سنتی تهیه می‌شوند در این روش به صورت کوره ای تنه ی درخت را به زغال تبدیل می کنند.

روش صنعتی:

روش صنعتی همانطور که از نامش پیداست در کارخانجات و مکان های مخصوصی اقدام به تولید زغال های قلمی، مکعبی، فشرده و … می کنند به زغال صنعتی زغال بریکت هم گفته می‌شود.

مکان تولید:

به صورت کلی چوب هنگام سوختن ناقص به زغال تبدیل می شود که کیفیت به آن نیز با توجه به مکانی که تولید می شود بستگی دارد به عنوان مثال زغالی که در لرستان تهیه می شود با زغالی که در مناطق دیگر تولید می شود دارای کیفیت متفاوتی است.

کاربردهای زغال قلمی:

از زغال قلمی استفاده های زیادی می شود یکی از کارآیی آن در مصارف کبابی است، یا در دور همی های دوستانه و خانوادگی در کنار آتش نشست و گرم صحبت شد، و یا آن را با خود به مکان های تفریحی برده و چای دم کرده و همچنین کبابی میل کرد، یکی دیگر از کاربردهای زغال قلمی استفاده از آن در رستوران ها است زیرا زغال قلمی دیرتر میسوزد رستوران ها نیز به سبب سفارش مشتریان نیاز به محصولی دارند که دوام بالایی داشته باشد، دوام زغال هر قدر بالاتر باشد بازده بیشتری خواهد داشت.

مزیت های مهم زغال بلوط جنگلی

مزیت های مهم زغال بلوط جنگلی

زغال بلوط جنگلی دارای دوام بالاست یعنی زغال بلوط بعد از روشن شدن به زودی خاموش نمی شود حرارت بالایی را تولید می‌کند. همچنین این محصول گاز خطرناکی را از خود ساطع نمی‌کند، خاکستر تولید شده از آن نیز بسیار کم است.

در استفاده از زغال بلوط جنگلی محدودیتی وجود ندارد و در موارد مختلفی استفاده می شود، این محصول زغالی قلیونی و کبابی است که بسیار مرغوب و با کیفیت است، قیمت زغال بلوط جنگلی لرستان در مقایسه با قیمت جنگل های شمال پایین تر است.

از گرانترین و مرغوبترین زغال هایی که در کشور تولید می شود زغال بلوط جنگلی است، این زغال به قدری با کیفیت است که از تولید آن دو هدف تامین بازار داخلی و صادر به خارج از کشور مد نظر است، به دلیل مزیت هایی که دارد از صادرات آن سود خوبی به دست می‌آید، البته ناگفته نماند که این محصول از درختان خشک شده و فرسوده ی جنگل تهیه می شود و بجای آن درخت نهال دیگری کاشته می شود.

بهتر است خواص زغال بلوط را بدانید:

 • افراد تصور می‌کنند که زغال تنها برای درست کردن زغال و گرم کردن استفاده می شود اما این تصور اشتباهی است در ادامه به برخی از خواص زغال اشاره می شود:
 • زغال دارای کربن اکتیو است که باعث جذب مواد مضر در کبد میشود، همین ماده باعث می شود که الکل موجود در خون پایین بیاید.
 • طی تحقیقاتی ثابت شد که کربن اکتیو موجود در زغال به طور متوسط سی درصد باعث کاهش کلسترول بد خون می شود.
 • در قدیم رسم بوده است که مادران به فرزندان خود مقداری زغال می دادند تا بخورند امروز ثابت شده است که خوردن کمی پودر زغال باعث رفع نفخ شکم می شود.
 • امروزه در صنعت از پودر زغال به مقدار کمی برای تهیه خمیر دندان استفاده می شود، زیرا محققان کشف کردند که کربن اکتیو موجود در زغال خاصیت آنتی باکتریال دارد و در ضد عفونی کردن دهان و دندان مفید است.
 • امروزه ماسک های زیادی به بازار روانه شده که یکی از این ماسک ها زغال است و استفاده ی زیادی دارد، این ماسک باعث روشن شدن پوست می شود.

پارامتر های تاثیر گذار بر قیمت زغال بلوط عمده

پارامتر های تاثیر گذار بر قیمت زغال بلوط عمده عوامل تاثیر گذار بر قیمت زغال بلوط:

 • یکی از این عوامل این است که زغال بلوط در کدام قسمت از کشور تهیه شده باشد در جنگل‌های شمال کشور یا در جنگل های زاگرس، گفته می شود که زغال های تهیه شده در جنگل های زاگرس قیمت کمتری نسبت به شمال کشور دارند.
 • کیفیت نیز بر قیمت این محصول تاثیر گذار است، زغال خوب و با کیفیت آن است که دودی را از خود تولید نکند، زود خاموش نشود و اینکه توانایی نگهداری شعله را در خود داشته باشد.
 • زغال اصل بعد از روشن شدن دوام داشته باشد و زود خاموش نشود، بویی در فضا ایجاد نکنه و جرقه های زیادی نداشته باشد، نیازی نیست مدام زغال را باد بزنید، این محصول در مدت زمان کوتاهی آتش میگیرد و مدت زیادی روشن می ماند.
 • دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت زغال بلوط این است که خرده و ریزه در آن وجود نداشته باشد، هرچه قطعات درشت و بزرگ در بسته بندی بیشتر باشد طبیعتاً قیمت بالاتری خواهد داشت.
 • زغالی که برای کباب انتخاب می‌شود نباید حالت شکننده داشته باشد هرچقدر درجه سختی زغال بالاتر باشد آن زغال گرانتر است و دیرتر سوخته و به خاکستر تبدیل می شود.
 • عامل دیگری که بر قیمت زغال بسیار تاثیرگذار است بسته بندی آن است هرچقدر بسته بندی این محصول تمیز و بهداشتی باشد و همچنین دارای طرح مناسبی باشد قیمت محصول نیز بالاتر است، به طوری که برای صادرات نیز متقاضیان به بسته‌بندی محصول بهای بیشتری میدهند.

عرضه اینترنتی قیمت زغال بلوط با قیمت مناسب در لرستان

عرضه اینترنتی قیمت زغال بلوط با قیمت مناسب در لرستان

زغال هایی که در لرستان تهیه می شوند دارای کیفیت بالایی هستند و از این نظر در بین مردم بسیار محبوب و پرطرفدارند، این محصول بعد از تولید بسته بندی شده و به بازار فروش عرضه می‌شوند، بسته بندی زغال اهمیت بالایی در جلب توجه مشتری دارد، این فروشگاه اینترنتی یکی از بزرگترین مراکز فروش زغال بلوط است و محصولات خود را با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت به خریداران عرضه می‌کند، امکان ارسال زغال بلوط به صورت عمده و یا جزئی سراسر کشور وجود دارد، برای این کار کافی است که خریدار محصول خود را از طریق همین سایت ثبت سفارش کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما