قیمت زغال پسته با بالاترین کیفیت در رفسنجان

قیمت با کیفیت رابطه مستقیم دارد هرچه کیفیت بالاتر باشد قیمت محصول بیشتر است کیفیت محصول تضمین کننده عملکرد مطلوب و دوام کالا مطابق خواسته مصرف کننده است. در مورد محصولی مانند زغال پسته کیفیت یعنی عدم تولید بو و دود و دوام خوب و ایجاد حرارت بالا است. قیمت زغال پسته رفسنجان با توجه به کیفیت محصول نسبت به سایر زغالها گذاشته می شود.

قیمت زغال پسته با بالاترین کیفیت در رفسنجان

پارامتر های تاثیر گذار بر قیمت زغال پسته قلمی

پارامتر های تاثیر گذار بر قیمت زغال پسته قلمی قیمت زغال مجموعه ای از هزینه مواد اولیه، روش ساخت، هزینه حمل و نقل، هزینه کارگری و فروش است پارامترهایی مانند میزان عرضه و تقاضا، زمان عرضه، محل عرضه، کیفیت محصول، واسطه ها، رقبا و نحوه بسته بندی و اقتصاد جهانی بر قیمت محصول اثر و آن را بالا و پایین می برد. به عنوان مثال بالا رفتن میزان عرضه به علت ایجاد فراوانی در بازار می تواند باعث کاهش قیمت گردد برعکس کاهش عرضه می تواند به علت حالت کمبود قیمتها را بالا ببرد. میزان تقاضا هم روی قیمت اثر دارد بدین نحو که اگر میزان تقاضا بالا باشد قیمت افزایش ولی درصورتی که میزان تقاضا کم باشد باعث کاهش قیمت می گردد.

زمان عرضه برای محصولی مانند زغال خصوصا زغال شومینه که در زمستان بیشتر مصرف دارد در تابستان ارزان می شود. محل عرضه زغال به این صورت قیمتها را جابجا می کند که اگر محصول از درب کارخانه خریداری شود به علت حذف هزینه حمل و نقل و واسطه ها ارزانتر خرید می شود. کیفیت زغال نیز عامل اصلی تایین قیمت است اگر زغالی حرارت خوبی تولید کند و بو و دود تولید نکند و خاکستر کمی تولید کند و دوام خوبی داشته باشد نسبت به نمونه هایی که همه یا چند فاکتور از این گزینه ها را نداشته باشد گرانتر است.

در صورتی چند تولید کننده برای زغال باشد تولیدیها برای جلب مشتری ممکن است قیمت پایینتر یا بالاتری کالای خود را بدهند که این بسته به نگرش مردم نسبت به قیمت دارد زیرا مردم بعضی مناطق فکر می کنند هر چه قیمت بالاتر کیفیت بهتر است. زغالها برای اینکه نشکنند یا رطوبت جذب نکند بسته بندی می شود نوع بسته ای که زغال در روی قیمت موثر است بسته ممکن است کاغذی و یا پلاستیکی و یا هر دو باشد.

اقتصاد جهانی به طور کلی باتاثیر روی قیمت مواد اولیه کارخانه، بنزین، قیمت دستگاههای واحد تولیدی و در نهایت توان مالی افراد قیمتها را جابجا می کند.

عوامل موثر بر پایین آمدن کیفیت زغال پسته

عوامل موثر بر پایین آمدن کیفیت زغال پسته چرا کیفیت محصول تولیدی کارخانه کاهش می یابد؟ یکی از عوامل موثر عدم کاربرد محصول با کیفیت بالا توسط مشتری است یعنی با وجود محصول با کیفیت بالا در بازار مردم محصول با کیفیت پایینتر را می خرند که شاید به علت قیمت مناسبتر و راه انداز بودن محصول با کیفیت پایینتر است. در این حالت واحد تولیدی دو کار می تواند انجام دهد یا کیفیت محصول خود را کاهش می دهد و قیمت محصولش را کاهش می دهد و یا برای محصول باکیفیت بالایش در بازارهای دیگر دنبال مشتری می گردد تا بتواند با قیمت مناسب محصولش را بفروشد یا اینکه در صورتی واحد تولیدی ظرفیت داشته باشد هر دو نمونه محصول را تولید می کند و تنوع قیمت در بازار ایجاد می کند.

در مورد محصولی مانند زغال انواع گوناگونی وجود دارد زغال فشرده و قلمی پسته نمونه هایی از آن است زغال فشرده از آسیاب کردن پوسته چوبی پسته تولید می گردد و زغال قلمی از چوبهای هرسی درخت پسته و یا چوب درختان خشک و یا بیمار پسته تولید می گردد. میزان رطوبت و نحوه حرارت دیدن چوبها و درست بودن دستگاهها بر کیفیت محصول تاثیر می گذارد محصول خوب زغال پسته ای باید خوب بسوزد و حرارت زیادی تولید کند و بو و دود نکند و دوام خوبی داشته و در نهایت خاکستر کمی بجا بگذارد.

در بعضی مواقع عاملی مانند تغییر نرخ ارز، واردات و یا خرابی دستگاهها موجب شود برای تولید با کیفیت هزینه اضافی پر داخت شود این هزینه بعدا از جیب خریدار برود ممکن است خریدار ترجیح دهد یک زغال با بو و دود یعنی محصول با کیفیت پایینتر ولی ارزانتر بخرد در این حالت تولید کننده ممکن است برای از دست ندادن بازار کیفیت را تا حدی کاهش دهد و با قیمت ارزانتری محصول را وارد بازار کند. البته در این موارد باید. خواسته های مشتری از محصول را اولویت بندی کرد و اولویت در کاهش کیفیت مربوط به خواسته هایی است مشتری کمتر به آن بها می دهد می باشد.

نکات اساسی در تهیه زغال پسته قلمی

نکات اساسی در تهیه زغال پسته قلمی ایجاد یک مرکز تولید جهت تولید زغال چند نکته مورد توجه است یکی از آنها نزدیکی کارخانه به مواد اولیه ارزان است کارخانه تولید زغال پسته باید در نزدیکی باغات پسته باشد تا بتواند به راحتی چوبهای هرسی و چوب درختان خشک شده و یا بیمار را از باغداران راحت بخرد و هزینه حمل و نقل زیادی هم نپردازد. یکی دیگر از نکات مهمی که در تولید زغال باید مورد توجه قرار گیرد گازهای تولیدی است که باید توجه کرد ممکن است آلاینده باشند به علت حجم بالای تولید زغال در کارخانه گازهای تولیدی می تواند باعث ناراحتی و حتی خطرناک باشند این گازها باید توسط دستگاههای ویژه جمع و به محصولات ثانویه تبدیل شوند. نکته مهم دیگری که کارخانه تولید زغال باید در نظر بگیرد سرو صدای دستگاهها است که برای خرد کردن سرشاخه ها و یا حتی آسیاب کردن پوسته سخت پسته ایجاد می شود می تواند باعث آلودگی صوتی گردد که این موارد نشان می دهد باید محل تولید زغال باید در شهرک صنعتی دور از محل مسکونی و نزدیک به باغات پسته باشد.

تولید کنندگان زغال پسته قلمی در رفسنجان

تولید کنندگان زغال پسته قلمی در رفسنجان رفسنجان یکی از بزرگترین مرکز تولید پسته در کشور است و انواع درختان پسته اکبر آقایی و کله قوچی، فندقی، بادامی در آنجا رشد می کند. درختان پسته هر سال هرس می شوند تجمع چوبهای هرسی یا چوب درختان پسته خشک شده یا بیمار در کنار باغات سبب شیوع و رشد انواع آفات می شد به همین علت باید این چوبها را سوزاند. به علت حجم بالای این چوبها همچنین در کنار آن پوسته سخت پسته کارخانه تولید زغال قلمی و فشرده، کبابی و قلیونی راه اندازی شد که از مواد اولیه ضایعاتی باغات پسته و پوسته سخت پسته تغذیه می شد. این نمونه زغال خوب می سوزد و بدون آنکه بو و دود تولید کند گرمای زیادی تولید می کند و خاکستر کمی بجا می گذارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما