مرکز فروش باکیفیت ترین زغال ها در استان های شمالی

زغال چوب یا اَنْگِشْت، مادهٔ سبک، شکننده و سیاه‌رنگ باقی‌مانده از نیم‌سوختن چوب یا اندام‌های گیاهی و جانوری دیگر است که قسمت بیشتر ترکیبات آن‌ها تبدیل به کربن شده باشد که کربن ناخالص آن از ۸۵ تا ۹۸ درصد کربن تشکیل شده‌است. مرکز فروش زغال در برخی از استان های ایران مثل مازندران و یا شهر زنجان به قدری زیاد است که هر کدام از آن ها تلاش می کنند که اجناس خود را با تناژ بالا و قیمت مناسب به مشتریان خود عرضه کنند.

مرکز فروش باکیفیت ترین زغال ها در استان های شمالی

بررسی انواع زغال موجود در بازار

بررسی انواع زغال موجود در بازار انواع زغال با توجه به مواد اولیه اصلی آن که چوب است به انواع مختلفی دسته بندی می شود که شامل موارد زیر است:

زغال نارگیل: زغال نارگیل خاکستر کمی تولید می کند و دود ندارد، و همچنین حرارت زیادی دارد. یکی از مهم ترین مزایای زغال نارگیل این است که با ساختار محیط زیست سازگار است چون که برای تولید زغال نارگیل هیچ درختی قطع نمی شود و از پوست نارگیل تولید می شود.

زغال کافه ای: زغال کافه ای از چوب درختان مرکب تولید می گردد. تنها فرق زغال کافه ای یا قهوه خانه ای با زغال قلم و سکه، شکل ظاهری زغال کافه ای است، چون می توان گفت این نوع زغال، شکل ظاهری ویژه و خاصی ندارد.

زغال قلیان یا سکه ای: زغال قلیان یا سکه ای، مربع شکل هستند و در وسط این نوع زغال ها دایره ای کوچک به عنوان سوراخ یا حفره وجود دارد. زغال قلیان یا سکه ای بشکل بسته بندی یا فله ای و کیلویی در بازار به فروش می رسد و به مشتریان ارائه می شود. اسم دیگری که برای زغال قلیان در نظر گرفته اند زغال سکه ای می باشد، علت این نامگذاری به دلیل کوچک بودن زغال قلیان است. و علت داشتن حفره داخلی در زغال قلیان یا زغال سکه ای این است که با داشتن این حفره، اکسیژن که یکی از اجزاء مهم برای آتش است به بخش داخلی زغال میرسد.

زغال شمش: زغال شمش به زغال هایی گفته می شود که زغال فشرده چینی و به شکل برش نخورده هستند و این نوع زغال ها در بازار به زغال شمش معروف هستند. زغال شمش برای شومینه و برخی از آتشکده و تنور ها کاربرد دارد. با برش این ذغال، انواع زغال های کبابی و زغال شومینه ای تولید می گردند.

زغال کبابی: می توان گفت زغال کبابی با کیفیت است که در هنگام سوختن و سرخ شدن دود و جرقه و بو نداشته باشد و وقتی که زغال به کاملا به آتش سرخی تبدیل شده است نیاز ندارد کسی دائما آن را باد بزند و ممکن است روند سوختن یا خاکستر شدن به آرامی اتفاق بیافتد. استفاده از باد بزن دستی یا برقی بسته به نوع غذای دلخواه است که در بعضی اوقات جهت آماده کردن انواع کباب ها به علت چکه کردن چربی گوشت روی زغال امکان دارد سبب خاموشی آن شود. باید بگوییم که یکی از مواردی که در لذیذ کردن طعم کباب تاثیر بالایی دارد همین انتخاب زغال مناسب است.

زغال بامبو: یکی از با مرغوب ترین زغال های موجود در بازار و در بین انواع زغال، زغال تولید شده از چوب بامبو است. ، این نوع زغال حرارت دهی بالا و پیوسته و مداومی دارد. البته قابل توجه است که این نوع زغال در ایران تولید نمی شود و متاسفانه در ایران موجود نیست.

زغال لیمو: زغال لیمو براق و سیاه و بدون ترک و شکاف است و وقتی که شکسته می شود صدای خاصی از این نوع زغال شنیده می شود. در ساخت و تولید این نوع زغال فشار حرارت بالایی برای بالا بردن کیفیت زغال نیاز است که این روند به عملکرد کوره و قدرتش در خط تولید زغال بستگی دارد تا در طولانی مدت هم بازده خوب و مناسبی داشته باشد.

زغال فشرده پسته: زغال فشرده پسته همان زغال فشرده است که در روند تولید و ساخت آن، مواد اولیه آن به جای پوست گردو، پوست پسته است و دیگر مواد ترکیبی آن همان خاک اره و خاک زغال است. روند و مراحل تولید آن مانند زغال فشرده چینی است و هیچ تفاوتی با آن ندارد.

توصیه هایی برای انتخاب بهترین زغال

زغال بامبو از سوخت بالا و مداومی برخوردار است و به راحتی می سوزد و نیاز به باد زدن دائم ندارد. همینطور جالب است بدانید که خاکستری که پس از سوختن بر روی زغال تولید می شود به اطراف و روی زمین پراکنده نمی شود و مثل خاکستر بقیه زغال ها نمی ریزد. زغال بامبو ویژگی های منحصر بفردی دارد که شامل این موارد است: بدون دود، بو، گاز و … است و از ایجاد سرگیجه و سردرد جلوگیری می نماید. همینطور جهت تولید و ساخت زغال بامبو احتیاجی به قطع درختان نیست. یکی دیگر از ویژگی های منحصر بفرد زغال بامبو این است که طعم و عطر هیچ چیزی را تغییر نمی دهد. اما این نوع زغال با تمام مزایایی که دارد در ایران تهیه و تولید نمی شود و تولید کنندگان زغال باید در تولید این نوع از زغال هم گام های تأثیرگذارتری بردارند.

شاید جالب باشد بدانید که زغال فشرده یا بریکت یکی از پر کاربرد ترین نوع زغال است که از ترکیب خاک اره و خاک زغال و همچنین دیگر مواد اولیه مثل پوست گردو تولید و ساخته می شود. برای تولید و ساخت انواع زغال فشرده زغال چوب را خرد می کنند و بعد از آسیاب خاک حاصل را با نوعی چسب طبیعی همراه بعضی مواد دیگر مخلوط می کنند ماده ترکیبی حاصل را در شرایط فشار و بعد در محیط گرما قرار داده و به اشکال مختلف استوانه ای یا چهار گوش یا تخم مرغی در قالب قرار می دهند. اگر سلامتی خود و خانواده تان برای شما اهمیت دارد، توصیه می شود از خرید زغال های ارزان قیمتی که با چسب ساخته شده اند پرهیز کنید.

عوامل موثر بر کیفیت زغال های تولید شده در کشور

عوامل موثر بر کیفیت زغال های تولید شده در کشور زغال فشرده یا زغال قالبی، رایج‌ترین نوع بریکت سوختی است که با گرد زغال چوب تولید می‌شود. برای ساختن این ماده، دو روش وجود دارد یکی با استفاده از خرده زغال چوب که آن را آسیاب کرده و گرد به دست آمده را با گونه‌ای چسب که غالبا چسب طبیعی است به همراه برخی افزودنی‌های دیگر درهم می‌آمیزند، بعد مخلوط به دست آمده را تحت فشار و گرما قرار داده و به شکل‌های گوناگون (معمولاً چهارگوش یا استوانه‌ای یا تخم مرغی) قالب گیری می‌کنند. در روش دوم از الیاف طبیعی مخصوصا خاک اره استفاده می شود و خاک اره نباید حاصل از چوبهای صنعتی مثل نئوپان باشد و آن‌ها را توسط آسیاب خرد کرده و بعد خشک کرده و با دستگاههای فشار بالا به هم پرس کرده و بعد از این مرحله برای عملیات کربونیزاسیون آن‌ها را وارد کوره می کنند که بسته به نوع کوره(صنعتی و سنتی) و جنس الیاف (خاک اره، پوست گردو و غیره) 12 تا 48 ساعت حرارت میدهند و بعد از کوره خارج کرده و داخل یک محفظه بسته قرار میدهند و بعد 48 ساعت زغال تولید می‌شود که این نوع زغال در تمامی کشورهای صنعتی به علت آلایندگی کمتر، بدون بو، بدون دود، عمر طولانی سوختن، گرما دهی بالا و حفاظت از منابع طبیعی جایگزین سوخت‌ها حتی زغال سنگ شده‌ است. این زغال ها با روش دوم تولید و به بازار ارائه می شوند.

پارامترهای تاثیرگذار در تعیین قیمت زغال

قیمت جهانی زغال سنگ تا حدی جهش یافته و به علت کمبود عرضه و تنش‌ها بین روسیه و اوکراین به بالاترین رقم خود که پیش از این در اکتبر ۲۰۲۱ ثبت شده بود، نزدیک شده است. بعضی کارشناسان حدس می زنند که روسیه امکان دارد در واکنش به تحریم ها، عرضه گاز به اروپا را قطع کند. تحلیلگران ذکر می کنند که اگر این اتفاق بیفتد، اروپا که در حال حاضر با کمبود گاز روبرو است و قیمت کالاها در ماه های گذشته تقریباً دو برابر شده است، ممکن است واردات زغال سنگ را شروع کند.

باید بگوییم مواردی که در قیمت انواع زغال مؤثر است، بطور کلی نوع و جنس و مواد تشکیل دهنده زغال است که سبب تفاوت قیمت زغال ها است. اگر در هنگام خرید متوجه شدید که رنج قیمت زغال ها فرق دارد، باید توجه داشته باشید که زغال های با کیفیت که از مواد اولیه درجه یک تولید شده اند، قیمت بالاتری دارند و زغال های ارزان قیمت تر با انواع چسب ساخته شده اند.

قیمت هر محصول بسته به خرید جزئی و عمده آن فرق دارد، اگر قیمت ها به نرخ روز محاسبه شوند قاعدتا شاهد تورم زیادی خواهیم بود، قیمت روز عمده فروشی انواع زغال هم این گونه مشخص می شود. زغال انواع مختلفی دارد. قیمت اجناس در حال حاضر به شکل روزانه در حال تغییر هستند که دلیل این افزایش قیمت ها شرایط و نوسانات اقتصادی جامعه است، این محصول از این افزایش نرخ ها مستثنا نیست و مرتب شاهد بالا رفتن قیمت آن بوده ایم. یکی از راه هایی که می توان از قیمت های دقیق و به روز با خبر شد، مراجعه به وب سایت های اینترنتی است.

مراکز تولید انواع زغال با قیمت مناسب

مراکز تولید انواع زغال با قیمت مناسب خرید و فروش زغال صنعتی مرغوب، بدون جرقه و دود، با قیمت بسیار مناسبی در استان های مختلف کشور صورت می گیرد. شما می توانید برای تهیه انواع مختلف این محصول، به شعب مختلف مراکز پخش سطح استانها مراجعه کنید یا با برقراری تماس تلفنی این کالا را از هرجای ایران سفارش دهید.

تولید کننده زغال درجه یک برای عرضه محصول در سطح گسترده تر و ارائه خدمات بهتر و بیشتر به همه مصرف کنندگان، اقدام به راه اندازی وب سایت های خرید اینترنتی زغال در بستر فضای مجازی کرده است. به این ترتیب شما می توانید از هر جای این کشور و یا دنیا، بدون نیاز به حضور در بازار های حضوری، خیلی آسان و در کمترین زمان ممکن، این محصولات را از داخل منزل خود در حجم عمده سفارش داده و خریداری کنید. برای این کار کافی است در پایگاه های آنلاین جستجو نمائید.

فروش کلی زغال در سراسر کشور

در ایران و سایر کشور ها از زغال برای پخت غذاهایی مثل جوجه و کباب، برای قلیان و… استفاده می کنند که برای هر کدام، نوع زغال مخصوص به خودش موردنیاز است. بازار عمده فروشی زغال به قیمت درب کارخانه با رونق بسیاری روبه رو شده است. نمایندگی های مجاز و وب سایت های طراحی شده توسط آنها زغال را به شکل عمده و با قیمت هایی استثنایی عرضه می کنند. خرید عمده زغال توسط رستوران های بزرگ و کوچک، کبابی ها و بسیاری مراکز دیگر صورت می گیرد. مراکز فروش همواره تلاش می کنند تا نیاز مردم را تامین کنند و در دسترس آنها قرار دهند تا مصرف کنند.

مراکز فروش عمده زغال در سراسر کشور وجود دارند، این مراکز بهترین نمونه ها را به خریداران عرضه می کنند. فروش عمده آن برای چای خانه ها، کبابی ها، رستوران ها و بعضی جاهای دیگر انجام می شود. از زغال چوب برای تولید فولاد هم استفاده می کنند، این محصول با قیمت های متغیر و نمونه های متنوع به بازار ها ارائه می گردد تا مشتریان بتوانند به آسانی آن را تهیه کنند. بازار زغال همواره داغ و پر رونق است و به سراسر کشور پخش می شود و طرفداران زیادی دارد که این طرفداران از کشور های همسایه هم هستند و محصول را به صورت عمده خریداری می نمایند.

توزیع کنندگان انواع زغال با بهترین کیفیت

توزیع کنندگان انواع زغال با بهترین کیفیت خرید مستقیم زغال از نمایندگی های مجاز باعث می شود تا هم محصولی مرغوب و با کیفیت تهیه کرد و هم هزینه کمتری را پرداخت کرد، چون این نمایندگی ها زیر نظر کارخانه ها فعالیت می کنند و محصول را مستقیم از آنان دریافت می کنند و به خریداران ارائه می کنند، به شکلی که نمایندگی ها واسطه بین تولید کننده ها و خریداران هستند. نمایندگی ها فروش عمده زغال را با روش های حضوری و غیر حضوری انجام می دهند که در هر دو روش مشاوران راهنمایی می کنند تا محصولی مرغوب، با کیفیت، و مناسب را تهیه نمائید. خریدار عمده زغال گاهی فروشگاه های بزرگی هستند که جهت راحتی مصرف کنندگان آن را تهیه می کنند و در اختیارشان قرار می دهند.

شرکتهای مختلف به عنوان تولید کننده و صادرکننده انواع زغال در قالبها و بسته بندی های متنوع در شهرک صنعتی های بزرگ، آمادگی همکاری با شرکتهای صادراتی و بازاریابی صادراتی با رعایت مراحل ترخیص کاری در شرکتهای پخش فروشگاه های زنجیره ای و تجار محترم می باشند. زغال های تولیدی این شرکت ها بصورت حبه ای 2.5*2.5 و 2.2*2.2 و زغال سوراخ دار بریکت 3.5*3.5 سانتی متر با ضخامت 2 سانتی متر در بسته بندی های 6 و 12 عددی در بسته بندی های سلفون شفاف و متالایز و جعبه های یک کیلویی به بازار ارائه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما