پخش ذغال صنعتی در تهران با تخفیف بی نظیر

ذغال صنعتی به مواد کربنی گفته می شود که در صنایع مختلف کاربرد دارد، این مواد کربنی و یا گرافیتی که می تواند ترکیبات دیگری از جمله فلز و یا رزین هم داشته باشد با چگالی و درصد سختی های گوناگونی ساخته می شود تا بتواند در محیط های مختلف کارایی مطلوبی داشته باشد و انتظارات را برآورده سازد.

زغال صنعتی نسوز ابتدا در دو گروه اصلی ذغال الکتریکی یا ذغال برقی و ذغال مکانیکی تقسیم بندی می شود که هر کدام از این گروه ها دارای زیر مجموعه های مختلف درجات متمایز از هم هستند.

پخش ذغال صنعتی در تهران با تخفیف بی نظیر

نکاتی درباره خصوصیات ذغال صنعتی

نکاتی درباره خصوصیات ذغال صنعتی باید توجه داشته باشیم ذغال صنعتی با زغال چوب وقلیان تفاوت عمده ای دارد.

ذغال صنعتی از کربن موجود در ذغال سنگ های معدنی، گرافیت و کک های نفتی و ترکیبات دیگری همچون فلز و رزین ساخته می شود که در ماشین آلات و صنایع مختلف کاربرد دارد.

از اصلی ترین گروه های زغال می توان به دو گروه زغال الکتریکی و زغال مکانیکی اشاره کرد اما هر کدام از این شاخه های ذغال صنعتی زیر مجموعه هایی دارند که نسبت به ترکیبات مواد اولیه و نوع کاربرد آن ها تقسیم بندی می شوند.

که با نام های زغال برقی، برس کربنی، کربن براش و جاروبک هم شناخته می شود که در ابعاد و اشکال مختلف برای استفاده در موتور های الکتریکی ساخته می شوند، وظیفه انتقال جریان برق کلکتور و اسلیپ رینگ یا بالعکس را در موتور و ژنراتور ها دارد، این گروه از ذغال های صنعتی نسبت به ترکیبات خود به دسته های زیر تقسیم می شوند.

1- ذغال گرافیتی 2- ذغال رزین دار 3- ذغال فلزی 4- ذغال الکترولیتی

1-1 ذغال گرافیتی

این گروه در درجات مختلف سختی، چگالی، مقاومت الکتریکی و اصطکاکی ساخته می شوند و باید دقت لازم برای استفاده نوع جنس های گوناگون را داشته باشیم تا به دستگاه خود آسیب وارد نکنیم.

1-2 ذغال رزین دار

ذغال صنعتی رزین دار به گروهی گفته می شود که از ترکیب کربن گرافیت با رزین های طبیعی ساخته می شود، نکته مهم درباره ذغال رزین دار این است که مواد رزین طبیعی در زمان ساخت بلوک هیا ذغال با مواد کربن گرافیت ترکیب می شود و این عمل قبل از عملیات پخت در کوره ها اتفاق می افتد، متاسفانه افراد سودجو ذغال های گرافیتی بی کیفیت را در روغن و پارافین قرار می دهند و از لحاظ ظاهری ذغال را رزین دار می کنند که این عمل باعث پایین آمدن رسانایی و افزایش اصطکاک بین زغال و قسمت متحرک دستگاه می شود و آسیب های جدی را به دستگاه وارد می کند.

ذغال رزین دار اصل در ظاهر دارای حالتی چرب و صابونی شکل دارند اما هیچ بوی روغن و یا پارافین ندارند، که در انتخاب نوع جنس باید دقت لازم را داشته باشیم.

این گروه از زغال ها حدوداً 8 آمپر بر سانتی متر مربع جریان را از خود عبور می دهند و دارای سختی و اصتحکاک کمتری نسبت به گروه های دیگری دارند و البته مقاومت الکتریکی ذغال رزین دار به دلیل وجود رزین طبیعی که یک نارسانا است و ترکیبات خود، بسیار بالاتر از ذغال های نوع دیگر است.

در درجات مختلفی از ذغال رزین دار برای استفاده در موتور های مختلف ساخته شده است، که با مشاوره از متخصصین این امر می توانیم انتخاب خوبی داشته باشید.

1-3 ذغال فلزی

همانطور که از این گروه پیدا است از ترکیب کربن گرافیت و فلز در ذغال فلزی ساخته می شوند، دلیل استفاده از فلز در ذغال بالا بردن مقدار جریان عبوری و کم کردن مقاومت الکتریکی در این دسته است که اصلی ترین فلزات مورد استفاده در ترکیبات این دسته می توان به فلز مس و فلز نقره اشاره داشت.

این دسته هم مانند گروه های قبل دارای درجات مختلف از ترکیبات (درصد مس یا نقره استفاده شده در ذغال) سختی، فشردگی و میزان اصتحکاک می باشند و در موتور یا ژنراتور های با توان بالا که نیاز به عبور جریان با آمپر بالا هستند استفاده می شوند، با توجه به ترکیب نوع فلز در ذغال این سدته خود دارای دو زیر مجموعه ذغال مسی و ذغال نقره می باشد.

• ذغال مسی

ذغال مسی که فلز مس در آن با کربن و گرافیت ترکیب شده استتوان عبور آمپراژ بسیار بالاتری نسبت به گونه های دیگر ذغال دارد و اغلب برای ماشین های صنعتی در نظر گرفته شده.

ذغال های مسی هم دارای درجات گوناگونی از درصد مس موجود در ذغال و همچنین چگالی، سختی، ضریب اصتحکاک و مقاومت الکتریکی هستند که با توجه به مشخصات فنی دستگاه از انواع مختلف در اشکال و ابعاد مورد نظر استفاده می شوند.

• ذغال نقره

از ترکیبات فلز نقره با کربن و گرافیت به ذغعال نقره می رسیم، این گونه از ذغال ها برای مصارف خاص در تجهیزات امنیتی، پزشکی و حفاظتی استفاده می شوند.

رسالت اصلی ذغال نقره انتقال سیگنال از قسمت ثابت به قسمت متحرک دستگاه است و دلیل استفاده از نقره در آن جلوگیری از ایجاد نویز و سروصدا در گردش بسیار بالای دستگاه می باشد، زغال نقره با درصد های مختلفی از نقره ساخته می شود

4 – ذغال الکترولیتی

این دسته از ذغال های صنعتی برای القای جریان الکتریکی و ایجاد قوس الکتریکی مورد مصرف قرار می گیرد که خود دارای دو زیر شاخه ذغال الکترودی و ذغال الکترولیز هست.

به طور معمول از این نوع ذغال ها در سیستم های جوش القایی، کوره های مغناطیسی، سیستم های آبکاری و الکترولیز های آزمایشگاهی استفاده می شود.

عواملی که بر قیمت ذغال صنعتی تاثیر دارد

عواملی که بر قیمت ذغال صنعتی تاثیر دارد عوامل بسیار زیادی هستند که سبب تاثیر گذاری بر روی قیمت کوره ی زغال صنعتی در مدل های مختلف می شوند. برای مثال یکی از مواردی که سبب می گردد تا کوره های زغال صنعتی در مقایسه با کوره های سنتی دارای قیمت بالاتری باشند این است که این کوره ها آلودگی های زیست محیطی بسیار کم تری دارند و آسیب خاصی به محیط زیست نمی زنند.

مزیت های قابل توجه ذغال لیمو

مزیت های قابل توجه ذغال لیمو از مزیت های ذغال لیمو یا مرکبات این است که به صورت آرام و یکنواخت می سوزد و از خود دود متصاعد نمی‌کند. زغال لیمو نسبت به سایر زغال ها دوام بالاتری داشته و مدت زمان روشن بودن آن بیشتر است ، این زغال بدون جرقه می سوزد و گازهای سمی بسیار کمی را از خود تولید می نماید.بسته ای از این زغال بدون دود میسوزد.

خرید عمده ذغال صنعتی با قیمت مناسب

خرید عمده ذغال صنعتی با قیمت مناسب زغال مرغوبی که دارای ارزش بالایی برای کسانی که قصد خرید زغال صنعتی را دارند باشد، زغالی پرحرارت است که به تسریع فرایندحرارت دهی کمک میکند بنابراین یکی دیگر از ویژگی‌های زغال های مرغوب پر حرارت بودن زغال ها است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما